Jak montować kostki brukowe led?

736

Świecąca kostka brukowa zyskuje coraz większą popularność. Chętnie sięgają po nią nie tylko architekci krajobrazu. Ledowa kostka brukowa nie tylko świetnie się prezentuje, ale także jest bardzo funkcjonalna, dzięki emitowaniu jednolitego światła, dobrze doświetli, np. ścieżkę. Poza licznymi zaletami dekoracyjnymi, świecąca kostka brukowa ma również inne zalety. Jedną z nich jest łatwy montaż, który można wykonać samodzielnie.

Wybór odpowiednich elementów

Po wybraniu odpowiedniego modelu kostki, pasującej do tej, która już zdobi lub dopiero będzie zdobić, np. podjazd, można przystąpić do wyboru następnych elementów. Kolejnym krokiem jest określenie ilości potrzebnych opraw oraz wskazanie miejsc, w których zamontowana będzie kostka ledowa. Pozwoli to na obliczenie długości przewodu jaki będzie potrzebny. Ważnym elementem jest również wybór właściwego zasilacza. Ta decyzja ściśle wiąże się z ilością kostek oraz ich modelem. Należy także wybrać właściwy sterownik. Najlepiej postawić na te niezawodne i w korzystnej cenie. Po skompletowaniu całego zestawu, można przystąpić do montażu świecącej kostki.

Montaż krok po kroku

Montaż świecącej kostki ledowej wymaga usunięcia ułożonej kostki brukowej, ponieważ kable należy poprowadzić w warstwie podbudowy. Sytuacja jest łatwiejsza, jeżeli o montażu kostki świecącej zdecydujemy jeszcze przed wyłożeniem brukiem ścieżki, podjazdu czy innego miejsca, ponieważ wymaga mniejszych nakładów pracy. Odpowiedni przewód zaleca się umieścić w rowku o głębokości około 7 cm.
Świecące kostki brukowe należy połączyć przy wykorzystaniu złączek hermetycznych, ponieważ zapewni to szczelność. Złączki trzeba mocno zacisnąć. Po podłączeniu kostek, należy sprawdzić czy prawidłowo działają. Warto to zrobić nie tylko poprzez zweryfikowanie czy wszystkie kostki właściwie świecą, ale także mechanicznie, delikatnie pociągając kabel. Szczegółowa instrukcja montażu zapewne dołączana jest do każdej zakupionej świecącej kostki brukowej. Zawarte w niej informacje z pewnością rozwieją wszelkie wątpliwości.

Fachowa pomoc

Choć montaż ledowej kostki brukowej można wykonać samodzielnie, to nie każdy ma na to czas. Wówczas wykonanie tego zadania można powierzyć fachowcom, którzy z należytą starannością położą kostkę zgodnie z indywidualnymi wymaganiami. Posiadana wiedza i umiejętności bez wątpienia przełożą się na precyzyjnie wykonanie prac. W efekcie w krótkim czasie można będzie cieszyć się piękną, niecodzienną i minimalistyczną dekoracją wokół posesji. Fachowy zespół z pewnością pomoże stworzyć niepowtarzalną kompozycją, a także doradzi i podpowie w przypadku ewentualnych wątpliwości.

Połączenie niecodziennego designu z funkcjonalnością

Świecąca kostka brukowa LED może być bardzo oryginalną ozdobą każdej posesji, wpływającą również na bezpieczeństwo. Jej montaż nie należy do trudnych zadań i zapewne każdy majsterkowicz sobie z tym świetnie poradzi. Jednak skorzystać można również z fachowego wsparcia doświadczonego zespołu i szybko cieszyć się odmienionym terenem wokół domu czy też innego obiektu.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here