Wizyta w gabinecie kosmetycznym latem – z jakich zabiegów trzeba zrezygnować?

219
Jakie zabiegi można wykonać latem w gabinecie kosmetycznym?

Lato jest okresem, w którym wystawiamy na działanie słońca zdecydowanie więcej partii ciała, niż w przypadku pozostałych pór roku. Ponadto, również same promienie słoneczne są znacznie intensywniejsze, a towarzyszy im zazwyczaj wysoka temperatura. W związku z tym, warto pamiętać, że czas ten nie służy wykonywaniu niektórych zabiegów kosmetycznych.

Regularne odwiedzanie salonów urody w wielu przypadkach pozwala osiągnąć spektakularne rezultaty. Kuracje oferowane współcześnie umożliwiają zarówno poprawę wyglądu skóry, jak i zredukowanie nadmiaru tkanki tłuszczowej czy też usunięcie niepożądanego owłosienia.

Niemniej, w czasie lata należy zrezygnować z wykonywania zabiegów, którym mogłoby towarzyszyć wystąpienie podrażnień, poparzeń bądź przebarwień.

O jakie kuracje konkretnie chodzi? Przede wszystkim o depilację laserową IPL. Równocześnie jednak, upalna pogoda nie wymaga całkowitego zawieszenia wizyt w gabinecie kosmetycznym. Spora część zabiegów jest dostępna, a wręcz polecana latem.

Skuteczne zabiegi, ale nie na ciepłe dni

Depilacja laserowa IPL to metoda trwałego usuwania owłosienia z wybranych partii ciała, np. nóg lub pach. Skuteczność zabiegu wynika z tego, że w trakcie jego wykonywania dochodzi do uszkodzenia macierzy włosa. W czasie 1 wizyty w salonie usuwa się od około 15 do 30% owłosienia, zaś po serii zabiegów – nawet do 90 procent. Jednakże, należy pamiętać o tym, że depilację laserową powinni przeprowadzać wykwalifikowani kosmetolodzy. Ponadto, każdy zabieg musi być poprzedzony fachową oceną stanu skóry pacjenta oraz ustaleniem rodzaju włosa. A jak jest z wykonywaniem depilacji laserowej w okresie letnim?

– Fotoepilacja to zabieg bezinwazyjny, lecz bezpośrednio po usunięciu włosków w ten sposób, skóra jest zdecydowanie bardziej narażona na podrażnienia. W szczególności intensywne działanie słońca może przyczynić się do wystąpienia niechcianych przebarwień, poparzeń czy też do szybszego starzenia się cery w obszarach poddawanych kuracji. Co za tym idzie, nie zaleca się wykonywania depilacji laserowej w czasie, gdy za oknem panuje wysoka temperatura – wyjaśnia Mariola Wolniak, kosmetolog salonu Qclinique.

Warto podkreślić, że w dzisiejszych czasach laser wykorzystuje się do różnych kuracji kosmetycznych.

Oprócz depilowania włosków, jest on stosowanym m.in. przy zamykaniu naczynek. Nietrudno zgadnąć, że podobnie jak w przypadku usuwania niepożądanego owłosienia, laserowe leczenie problemów naczyniowych skóry również należy odłożyć na chłodniejsze dni. Ponadto, w czasie lata trzeba zrezygnować z peelingów chemicznych, np. Yellow peel lub azjatyckiego, oraz mikrodermabrazji diamentowej bądź korundowej.

Kuracje kosmetyczne polecane latem

W okresie wakacyjnym dużą popularnością cieszą się zabiegi modelujące, ujędrniające oraz wyszczuplające sylwetkę. Do ich wykonania nie stosuje się bowiem urządzeń, które emitują światło lasera. W związku z tym, lato jest doskonałym czasem do pozbycia się nadmiaru tkanki tłuszczowej czy też do rozpoczęcia kuracji antycellulitowej. Natomiast zabiegami, na które warto zwrócić szczególną uwagę, są kriolipoliza, endermologia LPG oraz kawitacja ultradźwiękowa. Wspomniane metody wykluczają przekroczenie naturalnej bariery skóry, dzięki czemu są bezinwazyjne oraz bezbolesne. Ponadto, ich zastosowanie w czasie cieplejszych dni nie niesie za sobą ryzyka wystąpienia niechcianych powikłań, np. przebarwień.

– Poza kuracjami odchudzającymi i modelującymi, w okresie wakacji często sięga się po delikatne zabiegi pielęgnacyjne twarzy, wstrzyknięcie botoksu oraz terapie wykorzystujące działanie fal radiowych. Lato nie oznacza więc konieczności całkowitego zrezygnowania z wizyt w gabinecie kosmetycznym. Wystarczy tylko dostosować dostępne metody do panujących warunków atmosferycznych oraz niedoskonałości, które mają zostać zredukowane – tłumaczy kosmetolog Qclinique.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here