Wielkie otwarcie z problemami

1646

W piątek, 1 lipca, pierwsi plażowicze mogli skorzystać z kąpieli słonecznych i wodnych na otwartym właśnie nowym kąpielisku Kopalnia Wrocław, w miejscowości Paniowice, w gminie Oborniki Śląskie. To nowy ośrodek dla amatorów letniego wypoczynku. Przez cały weekend za darmo skorzystać można było z atrakcji plażowych, zajęcia sportowych, koncertów i dyskoteki. Mimo hucznie planowanego otwarcia nie wszystko okazało sie takie idealne.

Więcej na temat otwarcia nowego kąpieliska przeczytacie w aktualnym wydaniu naszej gazety lub w wydaniu elektronicznym dostępnym tutaj

Z ostatniej chwili:

Do redakcji dotarł list, z którego wynika, że nie wszyscy są zadowoleni z otwarcia kąpieliska. Pojawiają się pytania czy na pewno placówka spełnia normy bezpieczeństwa? Czy posiada wszystkie zezwolenia? Do sprawy jeszcze wrócimy.

2 KOMENTARZY

  1. O braku wymaganej zgody na funkcjonowanie obiektu wypowiedziaŁ się w Radiu Wrocław powiatowy inspektor nadzoru budowlanego: http://www.radiowroclaw.pl/articles/view/55681/Kapielisko-Kopalnia-moze-nie-spelniac-norm-bezpieczenstwa.

    Warto też wspomnieć ze inwestor, firma TEMCO przyjęło ponad 1 000 000 ton odpadów (słownie: ponad milion ton odpadów!!!) w 2014r i ulokowało m.in w tym kąpielisku; – najbardziej rzetelne źródło informacji – Raport Wojewódzki za rok 2014 dostępny na stronie urzędu marszałkowskiego , łatwo wygooglować wpisując: „umwd Raport Wojewódzki 2014”;. Powszechnie wiadomo, że były to odpady pochodzące z pogłębiania i poszerzania Odry, firma przyjmowała je od Sinohydro i Energopolu. Do TEMCO trafiały te odpady, które nie spełniały wymagań rozporządzenia (przekroczenia metali ciężkich) i nie mogły być lokowane w buforze przeciwpowodziowym na Janówku. Ponadto na stronie inwestora łatwo znaleźć, że podstawową działalnością jest przyjmowanie odpadów.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here