Transportery dla psów i kotów – jak dobrze wybrać?

273

Lato to czas urlopów i wyjazdów. Jesteś właścicielem psa lub kota i bardzo chcesz zabrać ukochanego pupila na wakacje? W takim razie koniecznie musisz wyposażyć się w transporter! Nie wiesz co wybrać? Nie martw się! Poniżej podpowiadamy, jak dobrze wybrać transporter dla kota i psa.

Kosze

Najczęściej robione są z wikliny lub jej imitacji. Są bardzo stylowe i estetyczne, dobrze się prezentują, ale wiklina nie jest trwałym materiałem. W czasie podróży pupil może się zdenerwować i zniszczyć pazurami kosz. Ich wadą jest też ciężar – są bardzo ciężkie, przez co mogą utrudniać podróż samochodem. Zajmują także dużo miejsca i są wysokie. Jeśli masz małe auto taki rodzaj transportera zdecydowanie odpada. Potrzebujesz czegoś na rower? W tej sytuacji kosz sprawdzi się idealnie, zwłaszcza gdy przymocujesz go do kierownicy. Dzięki zamykanym drzwiczkom będziesz mieć pewność, że Twój pupil na pewno nie zdoła się z niego wydostać. Podsumowując, kosze nadają się głównie dla kotów lub małych psów. Jesteś właścicielem owczarka niemieckiego lub labradora? Powinieneś poszukać innego transportera.

Torby

Idealne rozwiązanie jeśli często wybierasz się w dalekie podróże. Torby na kółkach lub w formie plecaka, dostępne na naszezoo.pl, znacznie ułatwią Ci transport zwierzęcia. Te transportery zrobione są z dobrze przepuszczających powietrze materiałów tekstylnych, a więc zapewnią pupilom wentylację. Dodatkowo bardzo łatwo je posprzątać. Torby sprawdzą się zarówno dla psów i kotów. Mają jednak jeden mankament – są podatne na wszelkie drapania i gryzienia. Jeśli Twój zwierzak źle znosi podróże, zrezygnuj z zakupu torby.

Kontenery

Zdecydowanie najbardziej trwały rodzaj transportera. Dzięki wykonaniu ze sztucznego tworzywa (tu ważny jest wybór produktu od producenta cieszącego się powszechnym szacunkiem, nie chcesz przecież zaszkodzić psu czy kotu kupując najtańszy kontener z plastiku „made in China”). Jego zaletą jest też to, że nadaje się do każdego środka transportu – samochodu, pociągu, autobusu. Wybierasz się z pupilem za granicę? Koniecznie wybierz kontener! Większość linii lotniczych w swoim regulaminie wyraźnie zaznacza, że psy i koty powinny być przenoszone właśnie w takich transporterach. Inną zaletą jest system odprowadzający odchody, a także miseczki na jedzenie i wodę.

Maty ochronne

Najmniej uniwersalny transporter – nadaje się tylko do samochodu. Sklepy zoologiczne oferują maty do bagażników oraz na tylne siedzenia. Wykonane są przeważnie z trwałych materiałów, które łatwo później oczyścić – unikniesz więc odkurzania auta po każdej podróży. Maty nie są do końca bezpieczne – pies lub kot w czasie podróży może przemieszczać się po pojeździe i zniszczyć obicia siedzeń.

Klatki

Podobnie jak maty, klatki zdecydowanie najlepiej sprawdzają się w samochodach, zwłaszcza w tych typu kombi. Jesteś właścicielem dużego psa? W takim razie klatka to najlepsze rozwiązanie dla Ciebie. Na pewno zmieści się w bagażniku, pies będzie mógł spokojnie spędzić podróż. Klatki to jednak spora inwestycja – ich ceny są wysokie, a nadają się tylko do jednego środka transportu. Są też dość ciężkie, co może utrudnić pakowanie, zwłaszcza jeżeli jest to rodzinny wyjazd.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here