Festyn pełen zdrowia i kolorów

29

Dla całych rodzin zorganizowane zostały ciekawe i jednocześnie pyszne konkursy. Wśród konkurencji znalazły się te, o przygotowanie najsmaczniejszej sałatki owocowej oraz najlepszych naleśników. Chętnych nie brakowało, zwłaszcza wśród najmłodszych uczestników festynu. I to właśnie oni wykazywali się największą inwencją, zwłaszcza jeśli chodziło o dekorowanie stworzonych przez siebie przysmaków.

Dla dzieci przygotowany został również specjalny kącik animacyjny, gdzie malowane były buźki, można było wyczarować psa z kolorowych balonów albo zwyczajnie pobawić się z innymi dziećmi.

Dla wszystkich prawdziwych Pań Domu przygotowano za to specjalny konkurs, w którym wygrać można było cenne nagrody, a który skupić miał się na ich szczególnych zdolnościach, w zakresie… pieczenia chleba! Głównym celem i założeniem tego konkursu było propagowanie spożycia pełnowartościowego pieczywa wyprodukowanego z zastosowaniem tradycyjnych składników i metod domowych.

Lokalność festynu w idealny sposób podkreślił występ zespołu, który od czasu powstania skupia w swoich szeregach mieszkanki Czeszowa. Mowa oczywiście o zespole AleBabki, które a capella zaprezentowały różnorodny przekrój piosenek ludowych, patriotycznych, biesiadnych oraz religijnych, umilając przybyłym gościom i mieszkańcom czas podczas trwania festynu.

Wszyscy mieszkańcy, którzy zgromadzili się w czasie zabawy, mogli wziąć udział w licytacji unikatowych przedmiotów i specjalnych „cegiełek”, z których dochód przeznaczony zostanie na remont przy placu kościelnym.

Organizatorzy podziękowali wszystkim mieszkańcom i sponsorom, którzy pomagali przy organizacji festynu. Imprezę zakończyła trwająca do późnych godzin zabawa taneczna, poprowadzona przez zespół Super Dance.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here