„Gamoń tygodnia” dla… naciągacza i jego klientów

565

Jak tu szybko zarobić? – zastanawia się nie jeden z nas. Na doskonały, choć nielegalny sposób wpadł mężczyzna, który na trzebnickim deptaku oferował zakup uszkodzonych notebooków i zegarków w mocno zawyżonych cenach. Co najgorsze, trafili się tacy, którzy dali się zwieść jego urokowi osobistemu i kupili przedmioty, o zdecydowanie zawyżonej cenie.

O oszuście policjantów poinformowano telefonicznie.

Zgłoszenie dotyczyło osoby, która na trzebnickim deptaku zachęca do zakupu notebooków, które mogą pochodzić z kradzieży – mówi Piotr Dwojak z trzebnickiej policji. Złodziej doskonale wiedział, że coś przeskrobał, bo kiedy tylko policjanci dojeżdżali na miejsce, na widok radiowozu nieuczciwy sprzedawca zaczął uciekać.

Policjanci byli w doskonałej formie
i bez problemów
dogonili naciągacza.

"Gamoń tygodnia" dla... naciągacza i jego klientów

– Funkcjonariusze zabezpieczyli pozostawione przez uciekiniera rzeczy: notebooka i zegarek. Po wnikliwym sprawdzeniu wszystkich okoliczności tego zdarzenia, okazało się że zatrzymany to naciągacz, który oferował napotkanym mieszkańcom Trzebnicy bezwartościowe rzeczy w mocno zawyżonych cenach, popełniając w ten sposób oszustwo i narażając potencjalnych kupujących na stratę pieniędzy – mówi Piotr Dwojak i przestrzega, że lato to czas kiedy możemy spotkać się z tak zwanymi „wakacyjnymi ofertami”, każdą taką sytuację trzeba dokładnie sprawdzić, żeby nie okazało się, że oszuści próbują nam sprzedać nic niewarte podróbki.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here