Światowe Dni Młodzieży: 400 osób z całego świata odwiedzi nasz powiat

651

ŚDM to jedno z największych przedsięwzięć, jakie będzie w tym roku organizowane w Polsce (25-31 lipca). I choć główne spotkanie, na które przyjedzie również papież Franciszek, będzie miało miejsce pod Krakowem, to również w odległych parafiach będą przebywali uczestnicy ŚDM.

Jak podaje ks. Maciej Szeszko, do parafii salwatoriańskich w Trzebnicy, Prusicach i Obornikach Śl. przyjedzie około 400 osób z całego świata. Najpierw przez tydzień będą mieszkać w domach parafian, a potem, 25 lipca wszyscy spotkają się na wspólnej modlitwie w Trzebnicy. – Co prawda chętnych do przyjęcia pielgrzymów zbieraliśmy przez ostatni rok, ale zdarzają się różne sytuacje losowe i gdyby znalazł się jeszcze ktoś, kto chciałby w jakiś sposób pomóc w organizacji tego przedsięwzięcia może się do nas zgłaszać – mówi ks. Maciej Szeszko. (Kontakty do koordynatorów znajdują się na stronie www.rms.sds.pl)

O tym jaki przebieg będą miały Światowe Dni Młodzieży w naszym powiecie, jakie mogą spowodować utrudnienia dla mieszkańców przeczytacie w aktualnym wydaniu lub kupując e-wydanie tutaj.

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here