Homeoffice czyli meble biurowe w domu

328

Meble biurowe w sypialni?

Jeśli pracujemy najczęściej potrzebujemy biura lub gabinetu. Dla każdego jednak jest to inne pomieszczenie. Dla jednej osoby miejsce do pracy musi być odseparowane od reszty „mieszkalnej” przestrzeń – czyi musi być to po prostu osobny pokój. Innej wystarczy wygospodarowany „kącik” w salonie lub sypialni. Eksperci są jednak w tym przypadku zgodni – jeżeli mamy odrobinę więcej przestrzeni w postaci dodatkowego pokoju, powinniśmy przeznaczyć go na biuro. Gabinet jak odrębne pomieszczenie jest zdecydowanie bardziej praktyczny, a dodatkowo można go urządzić od podstaw z wykorzystaniem mebli biurowych. Łączenie przestrzeni do wypoczynku na przykład salonu czy sypialni z biurem nie jest najlepszym pomysłem. Z psychologicznego punktu widzenia w takim miejscu ani dobrze nie wypoczniemy, ani nie będziemy dobrze pracować. Chociaż zdajemy sobie sprawę, że czasem takie połączenie jest konieczne.

Salon i gabinet w jednym? Stylowe meble biurowe

W idealnym świecie oczywiście gabinet zajmowałby całe jedno pomieszczenie, rzeczywistość jest jednak inna i wielu z nas  (w szczególności na początku) nie może pozwolić sobie na taki luksus. Aranżując miejsce pracy musimy umiejętnie wkomponować je w dominującą stylistykę. Wybór mebli biurowych jest ogromny i na pewno każdy znajdzie coś odpowiedniego. Pamiętajmy, ze w tym przypadku im prościej tym lepiej. Biurko najlepiej jest kupić w neutralnym kolorze, który skomponuje się na przykład z rodzajem drewna jaki mamy w domu, a w wyjątkowych okolicznościach będzie mogło posłużyć jako dodatkowy blat w jadali. Ciekawym rozwiązaniem są też modułowe meble biurowe, które po skończonej pracy (lub weekendy) można sprytnie złożyć i odzyskach cenną przestrzeń.

Elegancki gabinet czy praktyczne biuro? Jak dobrać meble biurowe

Urządzając samodzielnie domowe biuro mamy pewną swobodę w doborze stylizacji takiego pomieszczenia. Dobrze jest jednak wcześniej wybrać jednej styl którego chcemy się trzymać, najlepiej jeśli będzie spójny z resztą mieszkania. Ważny jest też charakter naszej pracy w niektórych przypadkach konieczne jest aby biuro było formalne, eleganckie i klasyczne. W innych możemy pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa, pobawić się formą, stylem i dodać bardziej przytulne akcenty. Kompromisem jest zawsze postawienie na minimalizm, to styl który można dowolnie zmieniać oraz wpasuje się on do niemal każdej aranżacji wnętrz. Niezależnie od preferowanego stylu, urządzając biuro najlepiej jest wyposażyć je w meble biurowe. Czy będzie to osobny pokój czy fragment salonu, miejsce do pracy musi być wygodne, ergonomiczne i zdrowe. Pamiętajmy o tym i nie kierujmy się tylko stylem mebli. W końcu nikomu nie będzie wygodnie pracować przy niestabilnym choć pięknym biurku siedząc na orientalnym taborecie.

Praca w domu to sztuka kompromisu

Chociaż meble biurowe w salonie wydają się czymś niemal absurdalnym, nie jest to w ale taki zły pomysł. Przy odrobinie wysiłku można uzyskać świetną aranżację z której będzie mogła korzystać cała rodzina. W końcu homeoffice to nie tylko miejsce do pracy, ale też nauki czy planowania domowego budżetu.

Nie masz pomysłu na aranżacje swojego domowego biura? Zamów meble biurowe z NoNameOffice specjalistami w dostarczaniu rozwiązań biurowych w Krakowie i Katowicach.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here