„Bieg dla zasłużonych” połączony z festynem rodzinnym we wrześniu w Lesznie

515

Mając na uwadze, że w służbach mundurowych obok funkcjonariuszy służbę pełnią też psy i konie. Stowarzyszenie CBDiO „Pamiętamy skąd jesteście” wyszło z inicjatywą otwarcia schroniska „Zasłużyliśmy – Ostoja Emerytów” dla zwierząt kończących służbę.

-To właśnie tam pod opieką przewodników psów i wolontariuszy godnie przejdą w stan spoczynku. Właśnie w ten skromny sposób chcemy podziękować czworonogom za bezinteresowne poświęcenie i oddaną służbę. Tę szczytną ideę chcemy mocno zaszczepić w świadomości społeczeństwa. – mówi Karol Maćkowiak, jeden z organizatorów festynu.

„Bieg dla zasłużonych” ma być symbolicznym otwarciem Ostoi. Odbędzie się on na kilku dystansach: 5 i 10 km dla wszystkich chętnych (limit zgłoszeń to 500) oraz symboliczny dla zwierząt ze służb mundurowych wraz z przewodnikami.

Bieg będzie integralną częścią festynu, na którym zaprezentują się liczne formacje służb mundurowych. Specjalnie dla nich stworzone zostaną miasteczka tematyczne z licznymi atrakcjami.

Sobota 10 września 2016 roku upłynie w klimacie pracujących czworonogów oraz ich opiekunów.

Impreza odbywać będzie się na lotnisku Aeroklubu Leszczyńskiego (Leszno), zaś planowana lokalizacja Ostoi to m. in. Racot i Gierłatowo.

plakat 2

Na przybyłych czeka moc atrakcji:

 podchody dla dzieci z grupą operacyjno-szturmową,

 pokazy umiejętności psów, pokazy tresury,

 pokazy strzyżenia i pielęgnacji psów,

 udział w parodii filmu „Czterej pancerni i pies” z prawdziwym Szarikiem,

 pokazy sztuk walki,

 możliwość wykonania portretu z psem,

 nieskończona ilość nietypowych zabaw dla dzieci (a najważniejsze: budowanie z prawdziwych cegieł symbolicznej budy), strzelnice,

 pokazy zumby, tańca towarzyskiego, różnych atrakcji sportowych,

 miasteczko rowerowe, motocykliści oraz wiele innych atrakcji.

W trakcie festynu będziecie świadkami powstawania pierwszego w Polsce pomnika-symbolu Ostoi Emerytów, który będzie swojego rodzaju podziękowaniem dla naszych czworonożnych przyjaciół. Pomnik ten będzie w formie muralu z luksferów, na którym będą umieszczone tabliczki z imieniem psa oraz informacją gdzie służył.

 

militarne

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here