Intermarche dzieciom

786

Cykliczny turniej o Puchar Muszkieterów 2016 odbył się w dniach 18 – 19 czerwca na Stadionie Miejskim w Trzebnicy. Organizacją tej krajowej imprezy zajęło się Stowarzyszenie Koszykarskiego Kluby Sportowego Trzebnica na zlecenie – Intermarche; Bricomarche; Fundacji Muszkieterów. Całością kierował niezawodny – Krzysztof Stangenberg – prezes SKKS. Impreza została przeprowadzona bardzo sprawnie i bez zastrzeżeń ze strony uczestników.

W Turnieju uczestniczyło 12 drużyn w składach zawodników z roczników 2005-2006. Organizatorzy zapewnili piłkarzom wyżywienie, napoje, noclegi, opiekę lekarską, a po sobotnich meczach pobyt w Aguaparku Zdrój i inne atrakcje.

W grupie A wystąpiły: Polonia I Trzebnica, Free Kids II Zawona, Astra Krotoszyn, Piast Żmigród, Warta Rumin, Orzeł Prusice.

W grupie B zaś – Free Kids I Zawonia, Polonia Trzebnica II, UKS Śrem, Beskid Andrychów, AS Milicz, PKS Józefka Chorzów.

Udało nam się porozmawiać z zawodnikami i trenerem zespołu z Prusic. Jakub Kramarz, trener Orła powiedział – Dotąd rozegraliśmy trzy mecze, pozostały dzisiaj do rozegrania jeszcze dwa. Pierwszy mecz przegraliśmy z Wartą Mumia 1 do 2 a pozostałe wygraliśmy – ze Żmigrodem 2:0 i z Zawonią 2:0. Mam nadzieje że w następnych meczach zagramy również dobrze..

Kinga Jędrzejczyk, zawodniczka Orła Prusice
Kinga Jędrzejczyk, zawodniczka Orła Prusice

Jedną z najmłodszych zawodniczek drużyny Orła była Kinga Jędrzejczyk. Jej sprawność, umiejętność warte były podziwu. Spytaliśmy Kingę o jej tzw. karierę zawodniczą. – W piłkę nożną gram od 5 roku życia. Obecnie trenuje w grupie pana Jakuba, trenuję dwa razy w tygodniu na Orliku w Prusicach. Występowałam już na kilku turniejach. Lubię grać w drużynie z chłopcami, bo oni grają szybko.

W tym miejscu dołączył do rozmowy pan Jakub mówiąc – Niektórzy nasi zawodniczy trenują też w Akademii Piłkarskiej we Wrocławiu i grywają w reprezentacji tej akademii. Trzeba dodać że bywają bardzo widoczni na boisku.

W Niedzielę zespoły walczyły o finał.

Ciekawe mecze zobaczyliśmy w rywalizacji drugich zespołów z grup, przemiennie z pierwszymi. Polonia Trzebnica zwyciężyła PKS Józefkę Chorzów, a UKS Śrem Warkę Żnin.

Cały skład Orła prezentował się wspaniale: Oliwier Maciocha, Damian Kramarz, Jakub Krzciuk, Marcin Pawełkowicz, Igor Pukwel, Brajan Gral, Hubert Niedziela, Kinga Jędrzejczyk, Daniela Piwowarczyk, Dominika Fiker
Cały skład Orła prezentował się wspaniale: Oliwier Maciocha, Damian Kramarz, Jakub Krzciuk, Marcin Pawełkowicz, Igor Pukwel, Brajan Gral, Hubert Niedziela, Kinga Jędrzejczyk, Daniela Piwowarczyk, Dominika Fiker

W wielkim finale zobaczyliśmy zespół Trzebnica I oraz UKS Śrem. Był to mecz drużyn dwu wartości, w którym Śrem zwyciężył 6 do 1.

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce UKS Śrem,

II miejsce Polonia I Trzebnica,

III miejsce PKS Józefka Chorzów.

Puchary i nagrody wręczyli: Burmistrz Trzebnicy Marek Długozima oraz kierownicy Intermarche i Muszkieterów.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here