Zmiana na stanowisku prezesa ZGK

1289

Informacja o nieprzedłużeniu współpracy z obecnym prezesem ZGK stała się obornicką tajemnicą poliszynela. Radosław Kowalik niechętnie komentuje swoje odejście z ZGK.

Jeszcze nie było zgromadzenia wspólników, wolałbym żeby w tej sprawie wypowiadali się moi zwierzchnicy – powiedział nam Radosław Kowalik. – Wiem, że nie będę sprawował kolejnej kadencji, ale o szczegółach nie będą rozmawiał – dodał prezes.
Również burmistrz Obornik Śl., Arkadiusz Poprawa niechętnie udziela informacji na ten temat.
Decyzje na papierze jeszcze nie zapadły, ale faktem jest, że kadencja obecnego prezesa kończy się 30 czerwca i raczej nie będzie przedłużona – powiedział nam burmistrz.
Z naszych informacji wynika, że już na początku lipca fotel prezesa zakładu może objąć nowa osoba. Wśród typowanych kandydatów jest między innymi Adam Michalski, prawnik zasiadający w Radzie Nadzorczej ZGK. Czy tak faktycznie będzie? O tym, kto zostanie nowym prezesem poinformujemy jak tylko zapadną oficjalne decyzje.
AKTUALIZACJA: Nie potwierdziły się informacje, jakoby funkcję prezesa miał objąć Adam Michalski, radca prawny. W rozmowie z nami zapewnił, że absolutnie nie będzie się starał o prezesurę ZGK. Jednak zgodnie z prawem spółek handlowych, jako członek rady nadzorczej, może być delegowany przez burmistrza Obornik Śl., Arkadiusza Poprawę do pełnienia funkcji nadzorczej do czasu powołania nowego prezesa. 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here