Policja złapała brutalnego bandytę

704
Policjanci ujęli trzeciego sprawcę napadu, kiedy ten próbował przekroczyć granicę

Przypomnijmy, że do napaści doszło w miejscowości Piersno, 9 maja tego roku. Wtedy to grupa zamaskowanych trzech przestępców, w późnych godzinach nocnych wyważyła drzwi wejściowe do mieszkania pokrzywdzonego, powaliła go na ziemię i użyła gazu paraliżującego. W tej sytuacji, starszy mężczyzna był całkowicie bezbronny. Przypomnijmy także, że

bandyci splądrowali mieszkanie
i ukradli 11 tys. zł.

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy początkowo zatrzymali 26-letnią kobietę, a następnie mężczyznę. Oboje to mieszkańcy  gminy Trzebnica. Oboje trafili do aresztu – podaje Piotr Dwojak z Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy. Policjant dodaje, że funkcjonariusze przez cały czas prowadzili różne czynności, aby zatrzymać trzeciego sprawcę, który brał udział w tym zdarzeniu.

Mężczyzna był poszukiwany operacyjnie, a trzebniccy policjanci współpracowali w tej sprawie z innymi służbami. Przestępca został zatrzymany, gdy próbował opuścić teren kraju. Teraz o jego losie zdecyduje sąd, a za tego typu czyn może grozić kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności – mówi Piotr Dwojak.

1 KOMENTARZ

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here