Sukces drużyny Kangurowców na Światowej Olimpiadzie

368

W światowym finale Olimpiady Kreatywności Destination Imagination, w dniach od 25 do 28 maja, uczestniczyło prawie 1500 drużyn czyli ponad 8000 uczestników ze wszystkich stanów USA i 21 krajów świata, między innymi z Chiny, Japonii, Korei Południowej czy Wielkiej Brytanii. Uczestnicy rywalizowali w 6 dyscyplinach, w tym na czterech poziomach wiekowych.

Sukces drużyny Kangurowców na Światowej OlimpiadzieDrużyna uczniów z małej, wiejskiej szkoły w Skokowej – drużyna Kangurowców w wyzwaniu teatralnym, dodajmy, że najliczniej reprezentowanym na Olimpiadzie, w I poziomie wiekowym została 7 – mą drużyną świata. Wyprzedziły ją tylko 2 drużyny z Chin, 4 drużyny z USA i jedna z Korei Południowej. Skokowski zespół uzyskał lepszy wynik niż 99 pozostałych drużyn w I poziomie wiekowym.

W tym miejscu warto wspomnieć, że wyjazd na Światowy Finał Olimpiady Kreatywności możliwy był dzięki Gminie Prusice i honorowemu patronatowi burmistrza Igora Bandrowicza oraz takim sponsorom jak PZU, HascoLek, Eko Cykl, BMeters i Tarczyński, którzy pokryli koszty wyjazdu uczniów do USA, dodajmy największego takiego wydarzenia na świecie.

-W dniu 17 czerwca, podczas Dnia Przyjaciela Szkoły w Skokowej oraz w 20 czerwca, na gminnej imprezie Młody Talent chcemy opowiedzieć o tym sukcesie i podziękować wszystkim sponsorom, którzy ten sukces umożliwili. – podsumowuje Andrzej Grzegorzewicz, dyrektor szkoły w Skokowej, trener KANGUROWCÓW

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here