Piast zagra w nowej III lidze?

850

Niedzielny mecz w Żmigrodzie był wyjątkowy z kilku powodów. Po pierwsze Piast podejmował lidera rozgrywek. Po drugie podopieczni trenera Grzegorza Podstawka wygrywając to spotkanie mieliby już pewne utrzymanie się w tej lidze na kolejny rok.Po trzecie, to był ostatni mecz w wykonaniu Artura Monasterskiego, który postanowił zakończyć swoją futbolową przygodę. Dlatego też w przerwie meczu miała miejsce miła uroczystość, podczas której włodarze żmigrodzkiego klubu wraz z Burmistrzem Gminy Żmigród Robertem Lewandowskim i Prezesem DZPN Andrzejem Padewskim podziękowali popularnemu „Monie” za poświęcenie na rzecz lokalnego futbolu i godne reprezentowanie barw biało – czerwono – zielonych.

Włodarze Piasta Żmigród przygotowali dla Artura Monasterskiego (w stroju piłkarskim) miłe pożegnanie

A co się działo na murawie przez pełne 90 minut gry? Już w 1 minucie gospodarze mogli objąć prowadzenie, ale z bliskiej odległości fatalnie spudłował Szymon Sołtyński. Kilka minut później najlepszy strzelec wałbrzyszan Marcin Orłowski znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Piasta Piotrem Bilakiewiczem. Zawodnik wpadł na golkipera, a arbiter wskazał na „jedenastkę”, którą na gola zamienił „poszkodowany” snajper. Tuż przed przerwą meczu ten sam piłkarz podwyższył rezultat, wykorzystując dokładne dogranie kolegi z zespołu.

Po zmianie stron żmigrodzianie zepchnęli lidera z Wałbrzycha do głębokiej defensywy, co przyniosło efekt bramkowy. Zawodnik Górnika zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym i arbiter ponownie odgwizdał „jedenastkę”. Do piłki podszedł obrońca Piotr Niewieściuk i pewnie zdobył bramkę kontaktową. Jak się okazało więcej goli w tym meczu już nie padło i ostatecznie Piast przegrał z Górnikiem 1:2.

Swój niedzielny mecz wygrała również Formacja Port 2000 Mostki, która na własnym stadionie rozgromiła Budowlanych Lubsko 8:2. W takich okolicznościach „Portowcy” zepchnęli Piasta na 8 pozycję w ligowej tabeli…

…W Żmigrodzie smutek panował zaledwie 24 godziny, bo już w poniedziałek do Piasta wpłynęła niezwykle szczęśliwa nowina. Co się wydarzyło? Co spowodowało, że piłkarze klubu Piast Żmigród zapewnili sobie grę na poziomie nowej III ligi?

Więcej w aktualnym numerze NOWej gazecie trzebnickiej lub e-wydaniu, które kupisz tutaj.