W prusickiej dziupli były części za ponad pół mln zł

2332
W dziupli policjanci odkryli części samochodowe za ponad pół miliona złotych

Nad tą sprawą policjanci pracowali od dłuższego czasu. Jak mówi Paweł Petrykowski, rzecznik wrocławskiej policji, to funkcjonariusze wydziału kryminalnego z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej, prowadzili działania operacyjne.

Policjanci zlokalizowali na terenie powiatu trzebnickiego dziuplę samochodową, w której znajdowały się części pochodzące z aut kradzionych na terenie Polski i Europy – podaje Paweł Petrykowski. Jak się okazuje, w dalszą pracę włączeni zostali także lokalni policjanci.

W wyniku dalszych czynności, przy wsparciu funkcjonariuszy z trzebnicy, na terenie prywatnej posesji policjanci zabezpieczyli dużą ilość różnego rodzaju podzespołów samochodowych. Już wstępna identyfikacja pozwoliła ustalić, że pochodzą one, z co najmniej 15 samochodów marki BMW, których wartość szacuje się na kwotę ponad pół miliona złotych – mówi rzecznik, ale nie zdradza szczegółów działania policjantów. Z naszych informacji wynika, że dziupla, w której rozbierano i przechowywano części samochodowe znajdowała się na jednej z posesji w gminie Prusice.

Rzecznik zaznacza, że w sprawie zatrzymano właściciela posesji, który jest podejrzany o paserstwo. Mężczyzna, 48 – letni, trafił do policyjnego aresztu.- Zatrzymany usłyszał już zarzut popełnienia przestępstwa, za które w świetle kodeksu karnego grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd.Obecnie policjanci wyjaśniają dalej wszystkie okoliczności tego przestępczego procederu – dodaje Paweł Petrykowski.

1 KOMENTARZ

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here