Grzejniki NOGEN – Nowoczesność i Technologia

281

logo NogenGrzejniki NOGEN należą do grupy konwektorów elektrycznych. Grzałki pracują w konstrukcji zamkniętej, dzięki czemu są odizolowane od przepływającego powietrza, co pozwala na maksymalne wykorzystanie pobranej energii elektrycznej bez generowania strat.

Dzięki zastosowaniu powyższych rozwiązań powietrze w grzejnikach NOGEN nagrzewane jest szybko i od razu zostaje przetransportowane do otoczenia. W grzejnikach o mocy 2000W powietrze wylatujące z radiatora ma temperaturę 100°C i prędkość 1,1 m/s.

Powyższe parametry sprawiają, iż grzejniki NOGEN są w stanie 3-4 krotnie szybciej wymienić powietrze w pomieszczeniu, niż tradycyjne konwektory elektryczne o tej samej mocy.

Bezpieczeństwo, ekologia i zdrowie

NOGEN to grzejniki elektryczne, a zatem podczas pracy nie wytwarzają żadnych spalin, szkodliwych gazów czy odpadów stałych. Grzejniki NOGEN doskonale współpracują z odnawialnymi źródłami energii.

Pracując, nie obniżają naturalnej wilgotności powietrza, nie wywołują efektu palenia kurzu i są bezwonne, dlatego idealnie nadają się dla alergików i astmatyków. Zastosowany w nich system zabezpieczeń gwarantuje bezpieczne użytkowanie – możemy pozostawić grzejniki nawet na czas długotrwałych wyjazdów. Podwójne zabezpieczenie termiczne chroni grzejnik przed nadmiernym rozgrzaniem się na skutek niewłaściwego użytkowania.

Funkcjonalność

Jednym z największych atutów grzejników NOGEN jest fakt, iż działają bezobsługowo.
Każdy grzejnik zaopatrzony jest w wysokiej klasy programator, który nie tylko steruje pracą systemu grzałek i zabezpieczeniami, ale pozwala użytkownikowi na swobodne programowanie temperatur i czasu pracy urządzenia.

Grzejnik posiada dwa tryby pracy. Manualny, który pozwala nam na bieżąco decydować o temperaturze, do jakiej grzejnik ma ogrzać pomieszczenie oraz automatyczny, który zupełnie wyręcza użytkownika w pilnowaniu właściwego nastawiania czasu pracy grzejnika. Każdy grzejnik wyposażony jest w czujnik temperatury, który w czasie rzeczywistym dokonuje pomiaru temperatury pomieszczenia.

Programator wyposażony jest również w licznik prądu, który pozwala na bezpośredni odczyt kosztów pracy urządzenia podanych w złotówkach.


Grzejniki NOGEN występują w dwóch wersjach kolorystycznych: białej i grafitowej. Dodatkowo istnieje możliwość wyposażenia grzejników w panele dekoracyjne. Posiadamy bazę gotowych wzorów, dajemy też klientowi pełną możliwość personalizacji grafiki.

Oszczędność

Zastosowanie grzejników NOGEN w roli systemu centralnego ogrzewania jest niezwykle efektywną formą oszczędzania czasu, energii i pieniędzy.

Grzejniki NOGEN są znacznie wydajniejsze od tradycyjnych grzejników elektrycznych, dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań takich jak duża masa i powierzchnia radiatora oraz zaawansowana elektronika.

Montaż jest łatwy i bezkosztowy – grzejniki montujemy bezpośrednio do ściany na specjalnych uchwytach za pomocą kołków rozporowych, które są dostarczane wraz z grzejnikiem. Jedynym kosztem ponoszonym przez użytkownika jest koszt samych urządzeń.

Stosując grzejniki NOGEN minimalizujemy również dodatkowe koszty eksploatacyjne. Zaleca się jedynie przetarcie grzejników wilgotną szmatką celem usunięcia kurzu przed kolejnym sezonem.

Dzięki zastosowaniu grzejników NOGEN, które są praktycznie bezobsługowe, unikamy straty czasu i pracy poświęcanej na zakup i składowanie paliw stałych, a także na usuwanie odpadów powstałych w wyniku ich spalania.

Kontakt

Dział Sprzedaży

691 – 280 – 568

Mateusz.wolski@nogen.pl

Facebook.pl/grzejnikinogen

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here