Golf – nie tylko dla snobów

41

Wydawać by się mogło, że golf to sport nudny i bez emocji. Pozory jednak mylą. Golf nie polega na bezmyślnym wybiciu piłki, byle spadła jak najbliżej dołka. To gra strategiczna, w której wynik zależy od umiejętności gracza, jego spokoju i opanowania, warunków atmosferycznych. To samo pole można przejść wielokrotnie i za każdym razem inaczej. Dodajmy do tego wysiłek fizyczny przy zamachu, kilkugodzinną wędrówkę po polu w dobrym towarzystwie i mamy sport kompletny – angażujący umysł, ćwiczący ciało i ducha, pozwalający nawiązać nowe znajomości, zrelaksować się w otoczeniu przyrody. Golf relaksuje, uczy spokoju, koncentracji i tolerancji. To zarazem sport, wypoczynek i sposób na życie.

Golf jest w Polsce mało popularny, mamy zaledwie 4,5 tysiąca graczy. Być może wynika to z faktu, że kojarzy się z luksusem, niedostępnym dla zwykłego śmiertelnika. Tymczasem ta obiegowa opinia niewiele ma wspólnego z prawdą. Golf jest sportem coraz bardziej demokratycznym. Grać może każdy – urzędnik, student, prezes, stolarz i artysta. Najbliższe, pełnowymiarowe pole golfowe mieści się przy Pałacu w Brzeźnie, zaledwie kilka kilometrów od Prusic:

Podstawowy kurs kosztuje u nas 390 zł. W tej cenie zapewniamy szkolenie i sprzęt, po kursie do końca roku moża korzystać z 6 – dołkowego pola, bez ograniczeń i dodatkowych opłat – mówią pracownicy Pałacu Brzeźno – Mamy wypożyczalnię sprzętu i sklep – zestaw kijów można kupić już za 600 zł.

Już w najbliższą niedzielę, 22 maja Gradi Golf Club z Pałacu Brzeźno zaprasza na Ogólnopolski Dzień Golfa – każdy może przyjść, zobaczyć na czym polega ten sport, spróbować swoich sił, a przy okazji odpocząć na łonie przyrody. Całkowicie bezpłatnie i niezobowiązująco. Organizatorzy proszą o wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu 71 312 59 77 lub e – mail: recepcja@palac-brzezno.pl

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here