Worek medali w Gaci i Wołowie

82

Aż osiem medali udało się przywieźć z pierwszego turnieju w Gaci pod Oławą. Świetnie na nim spisały się aktualne Mistrzynie Świata: Klaudia Łobaczewska i Maja Kopciuch, które wygrały swoje konkurencje wiekowe w kata i kumite. Klaudia do dwóch złotych dorzuciła jeszcze brąz w kumite fantom – mówi trener Dawid Graczyk i dodaje, ze bardzo dobrze wypadła inna zawodniczka klubu, Emilia Bogaczewicz, która doszła do finału w kategorii kihon dzieci 2008 i ostatecznie uplasowała się na drugim miejscu.

Dawida Graczyka cieszą również medale dobyte przez nieco starszych zawodników Klaudię Bieszczad i Dawida Łobaczewskiego, którzy zajęli trzecie miejsca w kata dziewcząt i chłopców roczniki 2003-2001.

Tego samego dnia 186 zawodników ze Ścinawy, Wińska, Chobieni, Siedlec, Jemielna, Lubina, Środy Śląskiej, Kryniczna, Lubania, Legnicy zmagało się w Wołowie.

Skromna trzyosobowa kadra przywiozła z turnieju 7 medali. Nasi zawodnicy uzyskali imponującą skuteczność jednostkową – 233 procent. Karolina Pogoda została najlepszą zawodniczką turnieju. Trudno się dziwić, skoro Karolina startując w czterech konkurencjach przywiozła ze sobą 3 złote medale i jeden brązowy – uważa Dawid Graczyk i dodaje, że Strat w Wołowie okazał się najlepszym w karierze tej zawodniczki i był ukoronowaniem ciężkiej pracy, wkładanej w każdy trening.

Bardzo dobrze wypadł nasz najmłodszy zawodnik, Krystian Karaszewski, który bardzo szybko się rozwija. Świadczą o tym kolejne zdobywane trofea. W Wołowie wygrał konkurencję kihon chłopców 2008 i młodsi. Starty w kumite i kata zakończyły się dla Krystiana zdobyciem dwóch brązowych medali – podsumowuje trener.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here