Szykują się nocne obrady

50

Na dziś (czwartek 12 maja) zwołano obrady Rady Powiatu Trzebnickiego. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że sesja ma się rozpocząć o godz. 19.30, a uchwał do omówienia będzie sporo.

W porządku sesji znalazło się zaprzysiężenie nowego radnego – Tadeusza Iwaszczuka – który zastąpi Magdalenę Szymczuk, radną Prawa i Sprawiedliwości, która zrezygnowała z pełnienia funkcji radnej. Podczas sesji radni, między innymi zmienią rozkład godzin pracy aptek, określą zadania z zakresu rehabilitacji osób niepełnosprawnych, a także zapiszą na ten cel pieniądze.

W planie sesji jest także uchwała mówiąca o przekazaniu pieniędzy na wsparcie Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Zapewne najbardziej kontrowersyjną uchwałą będzie ta zmieniająca budżet. Zgodnie z projektem, Zarząd Powiatu wnioskuje między innymi, aby sporą część kwoty przeznaczonej na remont drogi Borek – Nowy Dom (gmina Żmigród) przeznaczyć na wykonanie dokumentacji projektowej i zmianę sposobu użytkowania pomieszczeń Szpitala Rehabilitacyjnego w Żmigrodzie (konkretnie budynku B, w którym mieścił się oddział dziecięcy i pracownia rtg). Czy większość radnych poprze propozycję zarządu? O tym przekonamy się już dziś w nocy. Na pewno warto przyjść na sesję, aby zobaczyć jak będzie przebiegała i jakich argumentów będzie używał zarząd, a jakich – mająca większość w radzie – opozycja.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here