Kiedy dostaniesz zwrot podatku?

1213

Tak już jest, że większość ludzi, jeśli musi dopłacić „skarbówce”, to składa roczne zeznanie podatkowe jak najpóźniej jest to możliwe. Nikomu nie spieszy się, aby oddać pieniądze. Jeśli jednak sytuacje jest odwrotna, czyli jeśli to nam należy się zwrocie, to chcemy go jak najszybciej uzyskać i PIT-y składamy w ekspresowym tempie. Kiedy możemy liczyć na przelew ze skarbówki?

Nadpłata podatku wynikająca ze złożonego zeznania podatkowego podlega zwrotowi w terminie 3 miesięcy od dnia złożenia tego zeznania. Tyle czasu ma organ podatkowy na przyjęcie, wstępną weryfikację i obsługę zeznań podatkowych w systemach informatycznych, a następnie dokonanie zwrotów nadpłaconych podatków, bez narażania się na sankcje w postaci odsetek za nieterminowy zwrot – wyjaśnia Aneta Adamus z Urzędu Skarbowego w Trzebnicy i dodaje, że w tym roku Urząd Skarbowy w Trzebnicy dokonał już ponad 9 tys. zwrotów nadpłat PIT, podczas, gdy w analogicznym okresie roku ubiegłego liczba ta wyniosła 8,3 tys. – Obecnie, co do zasady, realizowane są zwroty nadpłat z zeznań złożonych w drugiej połowie lutego – podała Aneta Adamus w ostatni piątek.

 

O tym, kto może liczyć na zwrot szybciej, a także wiele innych ciekawych informacji o tegorocznych rozliczeniach przeczytacie w aktualnym wydaniu papierowym lub kupując e-wydanie tutaj.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here