Złoty medal w Irlandii i srebrny na Hrasuto Karate World Cup

452

Dawid Graczyk, trener zawodników Dolnośląskiego Klubu Karate Jinkaku Kansei z Kryniczna jest dumny ze swoich podopiecznych, którzy już po raz kolejny udowodnili, że śmiało mogą rywalizować z zawodnikami z Europy, a co więcej są od nich lepsi.

Ostatnio, 9. kwietnia dwóch naszych zawodników, rodzeństwo: Klaudia i Dawid Łobaczewscy wyleciało na turniej w Irlandii. Walczyli oni w małym, liczącym niespełna 5 tys. mieszkańców miasteczku na wschodnim wybrzeżu Zielonej Wyspy, Adree, w hrabstwie Louth. Miejscowość ta gościła kilkuset karateków z europejskich klubów biorących udział w tegorocznym Irish International Open Karate Championships. Przy macie asystował im ojciec, Sebastian Łobaczewski, który również trenuje karate. Sukcesem zakończył się start Mistrzyni Świata – Klaudii, która w konkurencji kata dziewcząt Under 10, zdobyła złoty medal, wygrywając w drodze do finału 5 walk. Bardzo doby wynik zanotował również Dawid, który w swej konkurencji, kata indywidualne chłopców Under 14, zajął piąte miejsce – relacjonuje Dawid Graczyk.

Okazuje się, że to nie jedyny sukces młodych karateków, bo już dzień później, 10. kwietnia czterech innych zawodników klubu: Celina Dynia, Maja Kopciuch, Karolina Pogoda i Aleksander Połowczuk startowało w XII Harsuto Karate World Cup, rozgrywanym w Łodzi.

To drugi, co do ilości startujących karateków, cykliczny turniej w Polsce. Jest on jednym z największych w środkowo-wschodniej Europie. W tym roku w 88 kategoriach rywalizowało na nim 1115 zawodników, reprezentujących 79 klubów z 13 europejskich państw. Świeżo upieczone Mistrzynie Świata potwierdziły swoją wysoką formę, zdobywając srebrny medal. Pulę medalową mogła powiększyć Celina, niestety zabrakło jej nieco szczęścia i ostatecznie zajęła piąte miejsce w konkurencji kumite indywidualne dziewcząt Under 10 – przyznaje trener.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne informacje o sukcesach zawodników szkolących się u Dawida Graczyka.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here