Dwie dziewczynki straciły matkę. Ich ojciec jest ciężko ranny. Możesz pomóc!

604
Wrocławskie osiedle Sępolno to zazwyczaj bardzo spokojna, bezpieczna okolica. A jednak to właśnie tu, pod koniec kwietnia na przejściu dla pieszych wydarzył się dramat, który na zawsze zmienił życie pewnej rodziny. Dwójka wrocławian miała nieszczęście spotkać na swej drodze kierowcę taksówki. Kierowcę, który niejednokrotnie wcześniej miał konflikt z prawem. Kierowcę, któremu już trzykrotnie zabierano prawo jazdy. Taksówkarza, któremu cofnięto uprawnienia, a mimo to wykonywał swój zawód. Człowieka, który już raz potrącił na pasach pieszego i został skazany na karę pozbawienia wolności w zawieszeniu. Mimo tego, wciąż czuł się bezkarny. I prawdopodobnie nadal tak się czuje, bo wrocławski sąd zwolnił sprawcę tragedii z aresztu – wystarczyło, że wpłacił kaucję w wysokości 20 tysięcy złotych.
Tej nocy dwie małe dziewczynki straciły matkę. Ich ojciec jest ciężko ranny.
Przyjaciele rodziny organizują pomoc. Akcję zorganizowało wrocławskie środowisko sportowe (pan Robert jest instruktorem crossfitu oraz spininngu) oraz Szkoła Podstawowa nr 45 we Wrocławiu, do której uczęszczają córeczki ofiar wypadku. Wydarzenie zatacza coraz większe kręgi, włącza się w nie WKS Śląsk Wrocław. W najbliższą niedzielę we wrocławskiej Hali Orbita odbędzie się akcja charytatywna, z której dochód zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację Roberta Rześniowieckiego. Powrót do zdrowia będzie długi i kosztowny. Pan Robert ma pod opieką dwie córeczki. Mają siedem i dziesięć lat, już nigdy nie namalują laurki na Dzień Matki. Tylko dlatego, że człowiek, który ma za nic prawo i łamie je radośnie i bezczelnie, wciąż pozostaje na wolności. 
W niedzielę we wrocławskiej  Hali Orbita przy ul. Wejherowskiej przewidziano wiele atrakcji: od godz. 10 mini tenis, mini basket, pokaz taekwondo i zajęcia teatralne dla dzieci. Będzie też maraton zumby i spinningu i trening boksu. Będzie można wylicytować m.in. piłki ręczne z autografami wrocławskich szczypiornistów z WKS Śląsk, koszulkę meczową z autografami piłkarzy WKS, koszulkę meczową z autografem vice mistrza świata i jednego z najlepszych zawodników w historii Bundesligi Geralda Asamoah oraz koszulkę meczową Sebastiana Mili – oczywiście również z autografem. Zagrają gwiazdy dico &dance. Ciekawostką jest miejsce na rejsie żaglowcem „Pogoria” po Morzu Śródziemnym – cena wywoławcza wynosi 750 zł, a wylicytowana kwota trafi oczywiście do pana Roberta.
Jeśli zatem jeszcze nie macie planów na niedzielę, przyjedźcie do wrocławskiej Hali Orbita. Rozrywka będzie przednia, a cel szczytny. Liczy się każdy, nawet najdrobniejszy gest.  Więcej informacji o wydarzeniu:
https://www.facebook.com/events/216623635385609/
Konto, na które można wpłacać pieniądze na wsparcie dla poszkodowanej rodziny, utworzyła Fundacja Nasza Wielka Wyspa. Nr konta 89 1140 2004 0000 3802 7569 2836 – w tytule wpisując „Dla Robsona”. Pamiętajcie, liczy się nawet najdrobniejsza kwota.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here