Zmodernizują linię elektroenergetyczną

340

O planach modernizacji sieci mówiono podczas wtorkowej komisji Rady Miejskiej w Obornikach Śl. Przebudowę linii ma wykonać konsorcjum Eltel Networks Energetyka S.A. i Elfeko S.A. Inwestycja realizowana jest na zlecenie Polskich Sieci Elektroenergetycznych S.A., spółki Skarbu Państwa, która odpowiada za dostarczanie prądu do wszystkich regionów Polski.

– Modernizować będziemy linię na długości około 33 km, od stacji elektroenergetycznej Czarna do gminy Ruja. Stamtąd do Pasikurowic wybudujemy 50 kilometrów nowej linii. W sumie inwestycja będzie przebiegała przez 10 gmin województwa dolnośląskiego, w tym dwie w powiecie trzebnickim: Oborniki Śląskie i Wisznia Mała. W gminie Oborniki Śl., przez miejscowości Zajączków, Paniowice i Raków, przebiegać będzie około 5-kilometrowy odcinek linii– mówił Marek Rudnicki z biura prasowego inwestycji. Jak tłumaczył, istniejąca jednotorowa linia 400 kV zostanie zamieniona na napowietrzną linię dwutorową.
O tym, dlaczego trzeba zmodernizować linię, jak będzie się to odbywało i jak będą wyglądały nowe słupy przeczytacie w aktualnym wydaniu NOWej.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here