Śniadanie najważniejsze dla najmłodszych

244

Wigilijny stół na szkolnym korytarzu

Przy wspólnym stole

Dużą rolę w budowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych u dzieci odgrywa spożywanie posiłków przy wspólnym stole – zarówno w żłobku czy przedszkolu, jak i w domu.

Wspólne jedzenie posiłków jest bardzo ważne ze względu na budowanie i podtrzymywanie relacji rodzinnych i społecznych.

Jest to doskonały czas na rozmowę i wymianę emocji. Wspólny posiłek to przede wszystkim spędzanie czasu w gronie najbliższych. Należy pamiętać, że jedzenie w samotności lub przed komputerem wpływa na ryzyko wystąpienia nadwagi i otyłości. Zjawisko to często obserwujemy u najmłodszych. Badania dowodzą, że dzieci jedzące posiłki razem z innymi przedszkolakami chętniej próbują nowych potrawpodkreśla Jowita Bednarczyk, edukator żywieniowy programu „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy”.

Czy placówka, do której uczęszcza Twoje dziecko należy już do programu „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy”? Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak powinna być komponowana dieta Twojego dziecka zarówno w domu, jak i w żłobku czy przedszkolu, porozmawiaj z edukatorem żywieniowym. Wszystkie informacje dostępne są na stronie www.zdrowojemy.info.

Program „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy” współtworzony jest przez Fundację Rozwoju Dzieci im. J. A. Komeńskiego, Fundację NUTRICIA, Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Instytut Matki i Dziecka oraz Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości. Dołączyć do programu można przez zarejestrowanie się na stronie internetowej www.zdrowojemy.info.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here