Uciekł z domu, bo zgubił klucze

397

Jak mówi Piotr Dwojak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy, czynności poszukiwawcze 11-latka mieszkającego we Wrocławiu, prowadzili trzebniccy policjanci, ponieważ dziecko chodzi do szkoły w Psarach.

Uciekł z domu, bo zgubił klucze

Pomimo późnych godzin nocnych, funkcjonariusze dotarli do jednego ze szkolnych kolegów, który pomógł ustalić, co mogło się stać z zaginionym chłopcem. Dobrą wskazówką okazała się informacja, że może on przebywać w starym domu, gdzie mieszkał kiedyś przed wyprowadzką. W trakcie sprawdzania tego budynku okazało się, że jest zamknięty i pomimo pukania do drzwi oraz okien nikt nie otwiera. Policjanci nie dawali jednak za wygraną i sprawdzając dokładnie cały obiekt zauważyli, że jedno z okiem budynku na parterze jest niedomknięte. Funkcjonariusze weszli tą drogą do środka domu, gdzie znaleźli śpiącego, już poszukiwanego chłopca – mówi Piotr Dwojak i dodaje, że kiedy policjanci obudzili go, okazało się, że uciekł z domu, bo zgubił klucze i bał się, że mama będzie na niego krzyczeć.

Funkcjonariusze wytłumaczyli 11-latkowi, że mama bardzo się o niego boi i martwi, że nie ma go w domu. Chłopiec cały i zdrowy trafił do swojej rodziny – dodaje policjant.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here