Międzynarodowy sukces obornickich sztangistów

326

Choć mogłoby się wydawać, że podnoszenie ciężarów to bardzo niszowy sport, to obornicka sztanga ma się bardzo dobrze. Klub UKS „Relaks” od lat współpracuje z innymi klubami europejskimi, a w ramach sprawdzenia formy młodych zawodników, bierze udział w zawodach między innymi w Budapeszcie. Przypomnijmy, że szefem obornickiej sekcji podnoszenia ciężarów jest Stefan Pałka, a trenerem jego syn, Tomasz, były zawodnik, który przed laty sam odnosił sukcesy w tej dyscyplinie sportowej.
Spośród zawodników z Obornik Śl. warto odnotować przede wszystkim starty Bartosza Iwińskiego, Damiana Mroza i Kamila Kostrza. Pierwszy na pomoście zaprezentował się Bartosz Iwiński. W kategorii 77 kg do lat 17 zajął 2 miejsce. W rwaniu poprawił swój rekord życiowy uzyskując 91 kg. W podrzucie także atakował swój najlepszy wynik, ale podejście na ciężarze 111 kg nie było udane. Wśród seniorów startowali Damian Mróz i Kamil Kostrz. Pierwszy w kategorii wagowej do 77 kg, drugi do 105 kg. Obaj wygrali swoje kategorie wagowe. Damian uzyskał w dwuboju wynik 230 kg (100+130), a Kamil 257 kg (117+140). Dodatkowo Damian został zwycięzcą tej kategorii wiekowej w punktacji Sinclair’a – relacjonuje Tomasz Pałka.

Więcej o sukcesach obornickich sztangistów w wydaniu papierowym.