Czy Straż Miejska w Trzebnicy powinna zostać zlikwidowana?

1362

Zdecydowana większość opowiedziała
się za likwidacją tej instytucji.

Przypomnijmy, od 1 stycznia bieżącego roku Straż Miejska nie może już korzystać z fotoradarów. W Prusicach Straż Miejska jest likwidowana, bo radni uznali, że obecnie gmina nie ma możliwości utrzymania straży. W 2014 roku Straż Miejska w Prusicach ściągnęła mandaty na kwotę ponad 1,2 mln zł, a wydatki na utrzymanie służby wyniosły 733 tys. zł.

Jak mówił nam w grudniu Krzysztof Zasieczny, komendant Straży Miejskiej w Trzebnicy, trzebnicka straż nie będzie likwidowana. To czy w danej gminie lub mieście działa Straż Miejska, to decyzja radnych, którzy uchwałą mogą ją powołać lub zlikwidować.

W 2014 roku Straż Miejska w Trzebnicy „zarobiła” nieco ponad 202 tys. zł, a wydatki na jej utrzymanie wyniosły ponad 815 tys. zł.

W zeszłym roku proporcje między wpływami i wydatkami były podobne.

Jak wynika z budżetu gminy Trzebnica, w 2016 roku gmina planuje wydać na Straż Miejską 831 414,00 zł, z czego same wynagrodzenia osobowe i dodatkowe wynagrodzenia roczne dla pracowników to ponad 630 tys. zł.

Jeśli dobrze policzyć, to średnia pensja oscyluje wokół kwoty 6 500 zł brutto, ponieważ w Straży Miejskiej zatrudnionych jest, łącznie z komendantem, 8 osób.

Wpływy z tytułu grzywien, mandatów i innych kar pieniężnych od osób fizycznych zaplanowano na 50 tysięcy zł.

Wykres przedstawiający wyniki sondy:
Czy Straż Miejska w Trzebnicy powinna zostać zlikwidowana?

Straż Miejska_wykres

 

 

2 KOMENTARZY

  1. Straz miejska powina sie zajac ludzmi ktorzy wyrzucaja smieci i dawc mandaty zeby ludzie wyrzucali smieci do koszow a nie nanulice lub do lasow

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here