Agresywne psy czy pijani kierowcy – co jest większym zagrożeniem?

354

Komisariat Policji w Prusicach zaprasza mieszkańców, sołtysów i przedstawicieli samorządu gminy na spotkanie w ramach konsultacji społecznych, poświęconych prusickiej mapie bezpieczeństwa.

Czym jest ów mapa? To pomysł MSWiA, ma na celu zdiagnozowanie skali zagrożeń w całym kraju – w tym przypadku w naszym powiecie i tym samym wskazać policji, w jakich kierunkach powinna działać, aby poprawić bezpieczeństwo obywateli.

Spotkanie ma charakter konsultacji społecznych – każdy mieszkaniec gminy może przyjść i powiedzieć, na co jego zdaniem, policjanci powinni zwrócić większą uwagę. Może problemem są dopalacze, coraz bardziej popularne wśród młodzieży? Może włamania, kradzieże w sklepach, agresywne psy wałęsające się po ulicach bez opieki, kierowcy łamiący przepisy, albo pijani klienci barów? Poczucie bezpieczeństwa jest podstawową potrzebą i niepodważalnym prawem każdego człowieka, warto zatem o nie zadbać. Mapy zagrożeń bezpieczeństwa mają również zaktywizować instytucje zajmujące się problematyką bezpieczeństwa i porządku publicznego do współpracy z Policją, w celu przeciwdziałania okolicznościom zagrażającym bezpieczeństwu obywateli. Debata odbędzie się dziś, 8 kwietnia o godzinie 17:00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu przy ul. Jana Pawła II.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here