150 „mieszkań” dla nietoperzy

279
Nietoperze dostały 150 nowych budek. Leśnicy mają nadzieję, że dzięki temu nietoperze pomogą w walce ze szkodnikami

Jak mówi Marcin Lipiecki zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Oborniki Śl., nietoperze stanowią jedną z najbardziej zagrożonych grup z ssaków, które ulegają silnej antropopresji (czyli ogółu działań człowieka, które dotyczą przyrody) związanej m.in. z ubywaniem naturalnych schronień.

Działania pracowników Nadleśnictwa mają na celu poprawę warunków bytowania nietoperzy w miejscach, gdzie brakuje naturalnych miejsc mogących służyć im za naturalne kryjówki. Wprowadzając do lasu letnie schrony dla tych skrytych ssaków, leśnicy mają na celu poprawę ich warunków bytowych – mówi Marcin Lipiecki i dodaje, że miejsca, gdzie wywieszono skrzynki nie są przypadkowymi, a na ich lokalizację miał wpływ przede wszystkim problem, z jakim oborniccy leśnicy zmagają się od kilku lat, a mianowicie szkody od pędraków chrabąszczy.

 

opr. JL

2 KOMENTARZY

  1. Bardzo fajnie, tylko winy za ubywanie naturalnych schronień nie zrzucajcie na chrabąszcze. To nie one rąbią i wywożą tirami nasze lasy. 150 budek nie zastąpi niestety wszystkich wyciętych drzew nie tylko nietoperzom.

  2. Bardzo fajnie, tylko winy za ubywanie naturalnych schronień nie zrzucajcie na chrabąszcze. To nie one rąbią i wywożą tirami nasze lasy. 150 budek nie zastąpi niestety wszystkich wyciętych drzew nie tylko nietoperzom

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here