Synaps, Atom i Materia na DOOMED CITY NIGHT

135

Otwieramy muzyczny rok z Radiem Żmigród w naszym rodzinnym mieście, wydawać by się mogło, że późno, ale trochę czasu nam zajęło planowanie imprez. Kilkanaście dni temu gościliśmy w Obornikach Śląskich z naszym nowym cyklem muzycznym, znanym pod nazwą RIOT RATS, jednakże nigdy nie ukrywaliśmy, że naszym priorytetem jest DOOMED CITY NIGHT, który zyskuje co raz większą popularność. W zeszłym roku przybyły do nas kapele z odleglejszych regionów i to nie tylko Polski. Obiecałem Wam kiedyś, że z imprezy na imprezę będziemy rozwijać ten sztandarowy projekt, który w pierwotnym zamiarze miał się skupiać wokół sludge i doom metalu, ale nigdy nie wykluczaliśmy możliwości zaprezentowania innych zespołów. Tym razem postanowiliśmy postawić na trochę inne klimaty, ale śmiem twierdzić, że również będziecie zadowoleni, bo i tym razem zaprezentują się nie byle jakie kapele.

Czas zatem zdradzić całą tajemnicę. Na DOOMED CITY NIGHT vol. VI zagrają:

SYNAPS – Wrocław

ATOM – Wrocław

MATERIA – Szczecinek

Pierwszy zespół jaki się Wam zaprezentuje to pochodząca ze stolicy Dolnego Śląska SYNAPSA, której początki sięgają 2007 roku. Muzyka, którą wykonuje zespół oscyluje w klimatach metalowych. Pierwszym albumem, który wydała SYNAPSA są „Cienie”(2008). Singlem promującym to wydawnictwo był „Ogień”. W 2013 roku swoją premierę ma EP2013. W ramach trasy promującej ten krążek zespół zagrał mnóstwo koncertów w Polsce oraz poza jej granicami. Utwory SYNAPSY emitowane były wielokrotnie na antenie Radia Wrocław, Dolnośląskiego Radia czy Radia LUZ. W 2015 roku SYNAPSA nawiązuje współpracę z wytwórnią LUNA Music Polska i wchodzi ponownie do studia w celu nagrania nowego albumu. W październiku płyta pt. „Confession” ma swoją premierę i trafia na półki sklepów muzycznych w całym kraju, w tym samym miesiącu rozpoczyna się również ogólnopolska trasa koncertowa promująca nowe wydawnictwo – „CONFESSION TOUR”.

Drugim zespołem jest wrocławski ATOM, czyli inicjatywa czterech doświadczonych rockowych muzyków. Debiutancka płyta „Przypuszczam, że wątpię” nagrana w Custom 34 Studio, której producentem jest Robert „Litza” Friedrich ukazała się na rynku za pośrednictwem Metal Mind Productions i zebrała wiele bardzo dobrych recenzji, kwalifikując się do 10 najlepszych debiutów 2014 r. Utwory znalazły się na wysokich miejscach (w tym nr 1) listy „Turbotop” Antyradia oraz na Liście Przebojów Trójki. Patronaty medialne nad płytą objęły Metal Hammer, AntyRadio i Top Guitar. Muzyka aTOM to oryginalne rockowe brzmienie, mocno osadzone w ciekawych, gitarowych harmoniach a niebanalne teksty dotykające ważnych tematów dopełniają całość.

No i na koniec zespół, który będzie gwiazdą tego wieczoru, czyli MATERIA, formacja która ma za sobą wiele sukcesów. Ostatnie lata, to okres intensywnej pracy artystycznej nad płytą i trasą koncertową. W 2013 roku zespół wziął udział w jednym z najbardziej popularnych talent show, „Must be the music”. Zajęli tam II miejsce, co umożliwiło im zaistnienie w świadomości szerszego kręgu odbiorców, ale bez zbędnego schlebiania gustom. Od tego czasu ich kariera zdecydowanie przyspieszyła, zagrali ogromną ilość koncertów. Chociaż już wcześniej przed „komercyjnym” sukcesem grali u boku takich sław muzyki metalowej, jak: Metallica, Megadeth, Slayer, Anthrax, to jednak ten właśnie epizod przyczynił się do tego, że mogli zacząć robić to do kochają na szerszą skalę. Aktualnie kontynuują europejską trasę i w jej ramach udało nam się ich ściągnąć do Żmigrodu. Na przekór ogólnie przyjętym standardom grają mocno i bezkompromisowo, zatem jak najbardziej wpisują się w konwencję DOOMED CITY NIGHT, nie mogliśmy przepuścić takiej okazji, żeby dać sobie i Wam okazji do zmierzenia się z tą muzyczną MATERIĄ.

Termin – 08 kwietnia 2016

Godzina – 20:00

Wjazd – 10zł

Miejsce – Zespół Placówek Kultury

Organizator – Stowarzyszenie Miłośników Ogólnopojętej Kultury (S.M.O.K.) i Radio Żmigród

Partnerzy – Zespół Placówek Kultury, Gmina Żmigród

Adrian Krysztofiak

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here