Robert Korytkowski odwołany z funkcji dyrektora Domu Dziecka

2803

Dziś rano do mediów trafiła informacja, że Robert Korytkowski, dyrektor obornickiego Domu Dziecka zastał odwołany. Przypomnijmy, że kontrolerzy wojewody dolnośląskiego stwierdzili, że dyrektor nie posiada odpowiednich kwalifikacji, aby piastować tę funkcję.
Jak powiedziała nam jedna z pracownic Domu Dziecka, załoga nie została poinformowana o odwołaniu dyrektora. Jednak kiedy około godz. 9, kiedy zadzwoniliśmy do placówki, Roberta Korytkowskiego jeszcze nie było, a jak potwierdziła w pracy zwykle był od wczesnych godzin porannych.
Nie udało się nam porozmawiać ze starostą Waldemarem Wysockim, który od rana miał spotkania, jednak Robert Borczyk, sekretarz powiatu potwierdził, że starosta „wysłał do wojewody pismo, w którym miał zapowiedzieć odwołanie dyrektora”.
– Nie wiem czy dyrektor został już dziś odwołany, czy też zakończy pracę dziś lub jutro – powiedział Robert Borczyk.

Więcej w czwartkowym wydaniu papierowym.

 

1 KOMENTARZ

  1. Studia podyplomowe kwalifikacyjne
    Organizacja i zarządzanie w oświacie.
    Głównym celem studiów jest przygotowanie słuchaczy do pełnienia roli dyrektora/menedżera szkoły/placówki oświatowej. Absolwent Studiów nabędzie wiedzę między innymi z zakresu polityki oświatowej, prawa oświatowego, ekonomicznych i organizacyjnych uwarunkowań kierowania placówkami oświatowymi, podstaw teorii zarządzania i procesów decyzyjnych w oświacie, działań ewaluacyjnych a także planowania działań w placówkach oświatowych. Zdobyte wiadomości i umiejętności pozwolą na właściwą organizację nadzoru, prowadzenia dokumentacji, sprawnego zarządzania podległą placówką edukacyjną.

    Ukończenie Studiów jest dla jego adresatów spełnieniem warunku formalnego, sformułowanego wobec tej grupy pracowników oświaty w myśl Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 27 października 2009 r. w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać osoba zajmująca stanowisko dyrektora oraz inne stanowisko kierownicze, w poszczególnych typach szkół i placówek (Dz. U. z 2009r. Nr 184, poz. 1436).

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here