Pierwszy, wielki bal

2177
Polonez wypadł idealnie.
Żmigrodzcy maturzyści prawie zawsze organizują studniówki w Restauracji Maria w Dębnie Polskim, pod Rawiczem. Tak było i tym razem.

W piątek 22 stycznia 2016 tegoroczni maturzyści, a przyszli absolwenci bawili się na swoim pierwszym, wielki balu do rana.

Wspólnie bawili się uczniowie ZS: klasa biologiczna i dziennikarska z liceum ogólnokształcącego i dwie klasy technikum: informatyczna i ekonomiczna.
Jak powiedział nam Kamil Lenkiewicz, tegoroczny maturzysta i współorganizator imprezy (z klasy A), studniówkę organizowali sami uczniowie.
Głównym organizatorem była Magda Rybaczuk, a my jej pomagaliśmy. Wybraliśmy „Marię”, bo tu jest sala idealna na takie duże imprezy. Wszystko mi się podobało: sala, jedzenie, ułożenie stołów, które było takie, że każda klasa siedziała razem. Do wyboru mieliśmy 4 opcje menu i myślę, że dobrze wybraliśmy. Jedzenia nie zabrakło, było bardzo smaczne, a jeszcze sporo zostało. Wszystko otrzymaliśmy zapakowane i jeszcze w poniedziałek w szkole mieliśmy takie poprawiny studniówki, bo spotkaliśmy się na wyżerce – śmieje się uczeń.

Jak na wszystkich studniówkach tak i na tej, imprezę otwierał polonez.

Uczniowie przygotowywali go pod okiem nauczycieli wuefistów. – Tańca uczył nas Krzysztof Przybylski i Elżbieta Ciepierska – Malczyk. Polonez wypadł bardzo dobrze, chociaż mieliśmy wiele obaw. Przed imprezą mieliśmy jeszcze dwie próby. Umówiliśmy się jeszcze na godz. 18 w sali w Marii, w dniu studniówki, żeby jeszcze raz przećwiczyć taniec. Na próbie nie za bardzo nam wychodziło, ale podczas studniówki było ok, ani razu się nie pomyliliśmy. Wszytko wyszło super – mówi Kamil Lenkiewicz i dodaje, że w pierwszej parze tańczyli Majka Sawko i Patryk Kopij. W ostatniej parze byli Magda Rabczuk i właśnie pan Krzysztof.
Mieliśmy zaszczyt kończyć taniec, bo i Magda i ja jesteśmy dość wysocy – mówi Kamil Lenkiewicz.
Czytaj na kolejnej stronie…

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here