Kabaret „TO i OWO” wyróżniony

289
Kabaret "TO I OWO" istnieje już 2 lata.

Zaproszenie do wzięcia udziału w obchodach „Dnia Babci i Dziadka” w CH „ARKADY WROCŁAWSKIE” stało się okazją do zaprezentowania scenki teatralnej o zabawnych komplikacjach dialogu między pokoleniami pt. „KABARECIK POKOLENIOWY”.

Było zabawnie, radośnie i energetycznie
– jak na Seniorów przystało

– z pomyślną wróżbą na cały rok, zarówno dla naszego Kabaretu, jak również wyróżnionego podczas VI Przeglądu Chórów Senioralnych – Chóru „ATENA”, któremu także serdecznie gratulujemy…

Kto by pomyślał, że to już 2 lata bawimy wszystkich, którzy chcą nas oglądać, sami też bawiąc się doskonale podczas każdego występu. Wszak, jak mówi bohaterka naszego spektaklu, cytując Hankę Bielicką – „…starość się musi wyszumieć…”.

I to jest prawdziwy powód reaktywowania Kabaretu „TO I OWO”.

Chociaż, zgodnie z oficjalną, też prawdziwą wersją, Kabaret organizował się od nowa w 2014 roku, na okoliczność obchodów 10-Lecia istnienia naszego SUTW.

Zaczęliśmy nieśmiało od czarnego humoru w spektaklu „WIZYTA U LEKARZA „. Wszyscy pacjenci zostali uzdrowieni cudownym lekiem, jakim zawsze jest uznanie publiczności, a publiczność ratowała zdrowie radosnym, gromkim śmiechem. I tak jest wszędzie, dokąd dociera nasz kabaretowy NFZ – leczymy śmiechem.

Ale też nie zapominamy o urodzie i modzie, a także dobrym samopoczuciu w innym, muzycznym spektaklu „NA WYBIEGU – CZYLI POKAZ MODELEK”. Pamiętamy też o klasyce literackiej, sięgając do poezji np. Wisławy Szymborskiej w scence „JELONEK”.

Cieszą nas nagrody i wyróżnienia na PRZEGLĄDACH SENIORALNYCH, ale naszym największym sukcesem jest wspólne, zespołowe poszukiwanie inspiracji, rozwiązań, a nade wszystko fantastyczny dystans do siebie, sympatia i życzliwość, poczucie humoru i kreatywność. To właśnie te cechy pozwalają nam robić, to co robimy i świetnie się przy tym bawić z przekonaniem, że naszym entuzjazmem zarażamy innych.

Kochani Seniorzy, niech Wasze Dni Babci i Dziadka trwają przez cały rok. Niech aktywność oraz chęć działania nigdy Was nie opuszcza i prowadzi do samorealizacji. A nasza działalność kabaretowa będzie dla Was inspiracją.

„…Bawmy się, śmiejmy się, bo życie jest krótkie, nawet kiedy trwa długo…”(Hanka Bielicka)

Bożena Kozakow – Górzyńska

-kier. artystyczny

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here