Australijczyk, Wietnamka i Indonezyjka w Zespole Szkól Dwujęzycznych w Żmigrodzie

238
Klasa 2 LO wraz z wolontariuszami.

Organizacja ta od ponad 65 lat realizuje program praktyk i wolontariatów, docierając do 124 krajów. 

Keith pochodzi z Azji, jednak od urodzenia mieszka w Australii. Jest niesamowicie uzdolniony muzycznie. Marzył o przyjeździe do Polski ze względu na jego fascynację Fryderykiem Chopinem.

Thoa jest Wietnamką, która wcześniej uczestniczyła już w podobnym projekcie w Tajlandii.

Hanum z Indonezji to energiczna dziewczyna, która z dużym zaangażowaniem przybliża uczniom specyfikę kultury jej kraju.

Wolontariusze przez tydzień zamieszkali w Żmigrodzie. Ich opiekunami byli uczniowie Zespołu Szkół Dwujęzycznych, którzy mogli dzięki tym spotkaniom szlifować swoje umiejętności językowe, a także przyglądać się kulturze tych ich egzotycznych krajów. -Oprowadziliśmy wolontariuszy po naszym mieście, pokazaliśmy im najważniejsze punkty, jak Zespół Pałacowo – Parkowy, rynek czy … Biedronka. To niesamowicie otwarci i sympatyczni ludzie. Komunikacja z nimi nie sprawiała nam problemu. Język nie jest dla nas barierą – mówi Marcel, uczeń II klasy liceum.

W ciągu całego tygodnia Keith, Thoa i Hanum odwiedzili wszystkie klasy dwujęzyczne i poprowadzili dla nich tematyczne prezentacje dotyczące życia codziennego, kultury, natury, języka, czyi historii kraju, z którego pochodzą.

To doskonała lekcja tolerancji i obalania stereotypów kulturowych. To kolejny projekt dobrze wpisujący się w misję naszej szkoły – „uczenie przez działanie”.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here