Dyrektor bez kwalifikacji, potajemne przekazanie działki i list burmistrza do wojewody

2072

Wczorajsza sesja Rady Powiatu miał bardzo burzliwy przebieg. Najpierw radni przyjęli uchwały, w których zaskarżyli do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego rozstrzygnięcie nadzorcze wojewody. Przypomnijmy, że wojewoda Paweł Hreniak uznał, że uchwały w których powołano nowy zarząd (na czele z Markiem Łapińskim) zostały podjęte „z rażącym naruszeniem prawa”.

Na sesji, radni opozycyjni dopytywali starostę Waldemara Wysockiego o to, czy wie, że burmistrz Trzebnicy przedstawił wojewodzie wstępną koncepcję przejęcia szpitala im. św. Jadwigi Śląskiej przez Gminę Trzebnica i że jest ona zupełnie inna od tej, o której ostatnio mówił. Starosta zaprzeczył, jakoby wiedział o tym, że takie pismo zostało wysłane do wojewody.

sesja 1

Radni dopytywali także o wyniki kontroli przeprowadzonej w obornickim Domu Dziecka. A była ona druzgocąca. Kontrolerzy dopatrzyli się licznych nieprawidłowości w placówce prowadzonej przez Roberta Korytkowskiego.

Światło dzienne ujrzała też kolejna przekazana w dziwnych okolicznościach działka gminie Trzebnica. Tym razem w Małuszynie. Atrakcyjna działka była własnością starostwa. Tymczasem starosta Wysocki znowu w tajemnicy przed radnymi przekazał ją Gminie Trzebnica.

Fragment sesji można zobaczyć na naszym profilu facebookowym.

O wynikach kontroli w Domu Dziecka, tajemniczym przekazaniu działki, a także o koncepcji burmistrza TRZEBNICY na przejęcie szpitala, przeczytacie Państwo
w najbliższym wydaniu NOWej,
który ukaże się 21 stycznia 2016 .

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here