Spotkania ze Świętym Mikołajem

1221
Już w najbliższy weekend Święty Mikołaj odwiedzi dzieci z naszego powiatu.

Obornicki Ośrodek Kultury zaprasza do sali widowiskowej w niedzielę, 6 grudnia o godz 17. 

Podczas imprezy odbędzie się kiermasz świąteczny przygotowany przez Stowarzyszenia Uśmiech Dziecka – Warsztaty terapii zajęciowej, a także stoiska z bombkami autorstwa Magdy Drzewieckiej – Olszewskiej. Podczas imprezy przewidziano także występy artystyczne. Wstęp na imprezę to koszt 12 zł (w cenie upominek dla dziecka). Chętni mogą się zgłaszać pod numerem tel. 71 310 – 12 – 51.

Mikołajkowe spotkanie z Biblioteką w Trzebnicy odbędzie się 5 grudnia, o godz. 13.

W sali animacji na parterze GCKiS. W programie: mikołajkowe zabawy, świąteczne opowieści i zagadki, mikołajkowy kącik zabaw, zimowe gry i zabawy ruchowe, słodki poczęstunek.

Filmowe spotkanie z Mikołajem odbędzie się w Trzebnicy, w kinie Polonia w niedzielę, o godz. 14. Wstęp na seans – niespodziankę jest bezpłatny.

Zawody Mikołajkowe odbędą się 5 grudnia o godzinie 16:00 w Gminnym Parku Wodnym Trzebnica-Zdrój.

W sobotę 5 grudnia w Prusicach odbędą się Gminne Mikołajki i Jarmark Bożonarodzeniowy. 

Strona nr. 15Podczas imprezy czeka na wszystkich również wiele innych atrakcji, wśród których znalazły się IV Bieg w Poszukiwaniu św. Mikołaja, Jarmark Bożonarodzeniowy, warsztaty dla dzieci w domku św. Mikołaja, świąteczne animacje dla dzieci, mikołajkowe i świąteczne występy uczniów ze szkół gminnych, koncert świąteczny zespołu „Po horyzont”, a także uroczyste włączenie Świątecznej Choinki na Rynku w Prusicach i losowanie prezentów specjalnych od Mikołaja.

Każde dziecko z bilecikiem (zakupionym wcześniej) otrzyma paczkę z prezentami. Więcej informacji w sprawie prezentów od Św. Mikołaja można uzyskać w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Prusicach oraz pod tel. 71 312 63 10.(zgłoszenia prowadzono do 30 listopada).

gminie Zawonia Święty odwiedzi kilka miejscowości. W sobotę 5 grudnia, o godz. 15.30. 

Święty z elfami i teatrem Duet zawita do świetlicy w Trzęsowicach. O 17.30 Mikołaj przyjedzie do Czachowa, do świetlicy wiejskiej. Towarzyszyć mu będzie teatr Duet z Krakowa. W sobotę 5 grudnia, o godz. 15.30 Mikołaj odwiedzi dzieci z miejscowości Zawonia i Tarnowiec. Spotkanie odbędzie się w kościele poewangelickim w Zawoni ul.Szkolna 1. Jednak i Mikołaj potrzebuje pomocy! Organizatorzy czekają na pomocników Mikołaja. Chętne ” Śnieżynki” proszone są o zgłaszanie się w tymczasowym biurze Mikołaja w GOKiB w Zawoni.

Jarmark i Mikołajki w Wiszni Małej odbędą się w niedzielę 6 grudnia od godz. 15.00.

Już w najbliższą niedzielę 6 grudnia na parkingu Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Wiszni Małej staną kramy Jarmarku Bożonarodzeniowego. Będzie można kupić tam rękodzieło lokalnych artystów: ceramikę, bombki i pierniki igłą malowane, aniołki ceramiczne i z masy solnej, ozdoby choinkowe, stroiki oraz karczochowe rękodzieło. Smakosze znajdą specjalnie dla nich przygotowane tradycyjne świąteczne potrawy.

Jarmark odwiedzi specjalny gość z dalekiej Laponii – Święty Mikołaj. Po obejrzeniu kiermaszowych atrakcji, zajmie się rozdawaniem prezentów dla dzieci. Dla najmłodszych uczestników w sali OKSiR przygotowano także blok zabaw mikołajkowych i fotobudkę. Uczestnicy w każdym wieku będą mieli okazję wziąć udział w warsztatach zdobienia pierników.

OKSiR prosi o kontakt wszystkich zainteresowanych rodziców.

Organizatorzy informują i przepraszają także, że w związku z organizacją imprezy pozostawienie samochodu na parkingu, w czasie jarmarku, nie będzie możliwe.

Przedstawienie pod tytułem Elfy w Tarapatach odbędzie się 6 grudnia o godz. 16.

Spektakl odbędzie się w sali widowiskowej Zespołu Placówek Kultury w Żmigrodzie. Po przedstawieniu odbędzie się spotkanie ze Świętym Mikołajem (można przynieść upominki, które Mikołaj wręczy pociechom). Wstęp wolny.

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here