Spłonął ich dom. Od tygodnia czekają na pomoc…

1081

Ogień pojawił się wieczorem, 22 grudnia. Płonęło jedno z mieszkań w budynku wielorodzinnym w Masłowie.

Dym, wydobywający się z mieszkania na piętrze, wyczuła 12 – letnia Julia Dyba. Natychmiast zawiadomiła mieszkańców bloku, czym prawdopodobnie uratowała ich życie. Już po chwili dym i płomienie ognia zaczęły ogarniać coraz większy teren, temperatura na korytarzu była już tak wysoka, że stopiły się kable elektryczne. Mieszkańcom na parterze udało się w porę uciec, na piętrze została jednak młoda mama z dwumiesięcznym synkiem. Droga przez klatkę schodową była odcięta, kobieta musiała z dzieckiem na ręku, w ciemnościach, uciekać przez okno, schodząc po podstawionej przez rodzinę drabinie.

Lokator mieszkania, w którym wybuchł pożar chwalił się we wsi, że podpalił budynek, bo nie mógł się dogadać z sąsiadami. Mieszkańcy budynku boją się o swoje życie i zdrowie, tymczasem policja nic nie może zrobić: – Powiedzieli, że sąsiad nie jest poszukiwany, więc nie mają podstaw, żeby go zatrzymać – mówią mieszkańcy.

Pogorzelcy od tygodnia czekają na obiecaną przez burmistrza pomoc. Zamiast usiąść przy wigilijnym stole, czyścili zniszczoną przez pożar klatkę schodową. Tymczasem Ośrodek Opieki Społecznej w Trzebnicy żąda ” papierków”: umów najmu i zaświadczeń ze straży pożarnej. Pomoc? Może po Nowym Roku…

O kłopotach pogorzelców w Masłowie przeczytasz w jutrzejszym wydaniu NOWej.

1 KOMENTARZ

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here