Mieszkańcy sami naprawili sobie drogę

23

Jak mówi Grażyna Mazur, sołtys Morzęcina Małego, ulica Kwiatowa od lat wymagała naprawy. Była dziurawa, po deszczu nie dało się przejść czy przejechać. Trzeba było uważać na zawieszenie. – To droga gminna, ale wiadomo, że nie na wszystkie inwestycje są w gminie pieniądze. W luty zostałam sołtysem obiecałam ludziom, że załatwię remont tej drogi. Z gminy nie było szans na pieniądze, dlatego też załatwiłam materiał, była to frezowina i kliniec, czyli taki tłuczeń klinujący. Przyjechał materiał, a Feliks, Grzegorz i Marek użyczyli nam sprzętu. Przeszłam się po wszystkich mieszkańcach tej drogi, powiedziałam jaka jest sytuacja i z każdego domu przyszli, żeby pomóc – mówi sołtys.

Grażyna Mazur dodaje, że pracowali panowie, ale i panie włączyły się do prac. – W sumie pracowało z 15 osób. Bardzo chciałabym wszystkim za to podziękować. To ludzie, którzy wiedzą, że jeśli chcą, żeby było lepiej, to muszą dać coś od siebie. Teraz blisko 300-metrową drogą można już wygodnie przejść – mówi Grażyna Mazur.

Przypomnijmy, że Morzęcin Mały otrzymał tytuł „Gospodarna Wieś 2015 roku”. W zeszłym tygodniu pani sołtys odebrała voucher na 2 tys. zł.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here