Ile ma zarabiać starosta Łapiński?

1061

Na sesji (1 GRUDNIA), która została zwołana jeszcze na wniosek poprzedniego zarządu do porządku obrad wprowadzono kolejny punkt, który dotyczył ustalenia wynagrodzenia starosty Marka Łapińskiego.

Małgorzata Matusiak, przypomniała, że gdy starosta Wysocki obejmował urząd otrzymał wynagrodzenie w wysokości około 12 tys. zł brutto, później radni źle ocenili jego pracę i obniżyli mu wynagrodzenie do nieco ponad 6 tys. zł.

Zapytała czy radni mają jakieś propozycje. Rozgorzała dyskusja. Jedni uważali, że Łapiński powinien otrzymać na początku ten sam poziom co poprzedni starosta czyli 12 tys. zł inni uważali, że kwota powinna oscylować w okolicach 8 tys. zł brutto. Radni argumentowali, że to praca po godzinach i często trzeba na nią poświęcić 12-14 godzin dziennie, inni twierdzili, że starosta musi najpierw pokazać co potrafi, a dopiero wtedy powinien otrzymać wyższą pensję.

Ostatecznie salomonowe wyjście zaproponował radny Gubernat, którego propozycja oscylowała wokół kwoty 9 tys. zł. brutto. Dokładna stawka będzie znana, po ustaleniu składnika odpowiadającego za wysługę lat.

2 KOMENTARZY

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here