Worek medali dla młodych karateków z Kryniczna

62

Dla podopiecznych senseia Dawida Graczyka Turniej Karate o Puchar Gór Opawskich, podczas którego rywalizowało ponad 250 karateków z Polski, Czech i Słowacji rozegrany w Prudniku na Opolszczyźnie w ubiegłą sobotę (14 listopada), to kolejny udany start w tym sezonie na międzynarodowej imprezie. Ścisła kadra zawodników, w skład której weszli: Celina Dynia, Klaudia Łobaczewska, Karolina Pogoda, Maja Kopciuch, Bernard Bernasiński i Aleksander Połowczuk osiągnęła bardzo dobry wynik. Każdy z nich zdobył medal, lecz co ważniejsze, każdy zawodnik doszedł do finału. Bilas to jeden złoty medal i pięć srebrnych. Świetnie wypadła utytułowana już drużyna (Celina Dynia, Klaudia Łobaczewska i Karolina Pogoda), która zdobyła srebrny krążek w konkurencji kata drużynowe dziewcząt 9 lat i młodsze, w walce finałowej ulegając tylko dobrze dysponowanej ekipie ze Słowacji.

Bardzo dobrymi wynikami zakończyła się rywalizacja zawodników w kategorii kumite. Tutaj srebrne medale wywalczyli: Maja Kopciuch, najmłodsza zawodniczka w kadrze oraz chłopcy, Bernard Bernasiński i Aleksander Połowczuk. Medale chłopaków cieszą tym bardziej, ponieważ konkurencje męskie są zazwyczaj mocniej obsadzone – mówi Dawid Graczyk i dodaje: – Nie zawiodła najbardziej utytułowana zawodniczka klubu, Celina Dynia, która od września wywalczyła już kilkanaście medali. Celina przywiozła kolejne trzy krążki. Zwyciężyła konkurencję kata indywidualne dziewcząt 8 lat, dodatkowo zdobyła srebro, startując w konkurencji dziewcząt starszych (9 lat) i jeszcze jedno srebro w kata drużynowym.

Już po tych zawodach bilans medalowy zawodników z Kryniczna był imponujący. Od września 2015 roku udało im się wywalczyć 45 medali na siedmiu imprezach sportowych, w tym na czterech międzynarodowych.

Kolejne medale na XVI Cuprum Cup International Karate Polish Open

Zawodnicy z Kryniczna sukcesem zakończyli kolejny międzynarodowy turniej karate w tym sezonie. – Bilans medalowy jest podobny, jak w rozegranym ostatnio międzynarodowym turnieju o Puchar Gór Opawskich – 6 krążków. Przy czym na Opolszczyźnie startowało około 250 zawodników, natomiast w XVI Cuprum Cup rozegranym w sobotę (21 listopada) w Legnicy rywalizowało 599 zawodników w kilkudziesięciu kategoriach. O sukces było bardzo trudno, w niektórych konkurencjach startowało ponad 40 osób – mówi trener.

Kadrę DKK Jinkaku Kansei tworzyli: Celina Dynia, Klaudia Łobaczewska, Karolina Pogoda, Maja Kopciuch, Aleksander Połowczuk, Eryk Kwater i Jędrzej Sobieski. Ponownie rewelacyjnie spisała się Celina. Wywalczyła ona złoty medal w kumite orliczek (8-9 lat) oraz brąz w kata indywidualnym orliczek. Świetny występ w kumite orliczek zaliczyły ponadto Karolina Pogoda i Klaudia Łobaczewska. Karolina uplasowała się na drugim miejscu, a Klaudia na trzecim. – Do udanych należy zaliczyć występ naszym drużyn w kata. Dziewczyny (Celina Dynia, Klaudia Łobaczewska, Karolina Pogoda) wywalczyły srebrny medal, natomiast chłopcy (Aleksander Połowczuk, Eryk Kwater i Jędrzej Sobieski) brązowy krążek. Poza turniejem w Bielsku-Białej, w którym rywalizowało ponad 800 zawodników, a nasi zawodnicy przywieźli dwa medale, turniej w Legnicy, z blisko 600 startującymi karatekami, to drugi co do wielkości, w którym DKK Jinkaku Kansei brał udział, co ważne z sukcesem – chwali Dawid Graczyk.

Po zmaganiach w Cuprum Cup pula medali wywalczona przez zawodników z klubu w tym sezonie (IX-XI 2015) powiększyła się do 51.

 

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here