Pracownicy szpitala wołają o pomoc! Dyrektor rezygnuje, ale starosta nie przyjmuje dymisji… (Zobacz oświadczenia dyrektorów i starosty Łapińskiego)

3039
Bramy szpitala zostały oflagowane.

Fatalna sytuacja finansowa szpitala, ostatnie zawirowania wokół zwolnienia znanego chirurga, a do tego brak decyzji lokalnych polityków co do przyszłości szpitala, zmusiły pracowników placówki do podjęcia akcji protestacyjnej.

(postulaty pracowników publikujemy poniżej)

Szpital tonie w długach. Dyrektor prosi o pomoc pracowników2 grudnia Piotr Dytko, pełniący obowiązki dyrektora szpitala i jednocześnie radny sejmiku z PiS wydał oświadczenie, w którym tłumaczy powody złożonej rezygnacji z zajmowanej funkcji.

(oświadczenie publikujemy poniżej)

Tymczasem szpital informuje, że: „W dniu 03.12.2015 r. niedawno wybrany Starosta Powiatu Trzebnickiego Marek Łapiński odwiedził Szpital im. Św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy. W czasie spotkania z przedstawicielami dyrekcji, lekarzy i związków zawodowych rozmawialiśmy o trudnej sytuacji Szpitala. Przekazaliśmy informację o rozwijającej się w szybkim tempie Akcji Protestacyjnej, o ogromnym zaangażowaniu pracowników oraz o debacie na temat przyszłości szpitala. Wysłuchaliśmy wielu propozycji, na których realizację czekamy.”

Co posiadają vipowie z powiatu trzebnickiegoMarek Łapiński oświadczył też, że nie przyjmuje dymisji i chce, by Piotr Dytko dalej zarządzał placówką. Tym bardziej, że kilka miesięcy wcześniej sam prosił radnych, by poręczyli 5 mln zł kredytu na bieżącą działalność, a ostatnio radni zdecydowali o pokryciu straty szpitala za 2014 rok, w kwocie około 3 mln zł.

(z ostatniej chwili: Starosta Łapiński wydał oświadczenie. Przeczytaj je tutaj.)

Radni wyrazili również zgodę na wprowadzenie programu naprawczego, o który, po wykonanym audycie, zabiegał właśnie dyrektor Dytko.

4 grudnia, oświadczenie wydał też zastępca dyrektora Adam Chełmoński, który oznajmił, że jeśli władze powiatu nie podejmą szybkich działań to i on poda się do dymisji.

(oświadczenie publikujemy poniżej)

W tle, cały czas nierozwiązana jest sprawa, nagłego zwolnienia znanego chirurga Adama Domanasiewicza. Zorganizowania mediacji, podjęła się dolnośląska „Solidarność” i na środę – 9 grudnia, zaplanowano pierwsze spotkanie z dwoma mediatorami: Sławomirem Poświstakiem i Wiktorem Lubienieckim.

Tymczasem pracownicy szpitala
wzywają polityków, by przestali odwlekać decyzję w sprawie placówki
i zaczęli w końcu ratować szpital.

Na wtorek (8 grudnia) na godziną 16.00, pracownicy szpitala zaplanowali w Hotelu Trzebnica przy ul. Korczaka, otwarte spotkanie w sprawie ratowania szpitala przed likwidacją.

Spotkanie jest otwarte i każdy kto jest zainteresowany losami medycznej placówki może w nim uczestniczyć.

Czytaj na kolejnej stronie…

2 KOMENTARZY

  1. Panie Długosz – w końcu obiektywnie!
    Wszystko się zgadza – Pracownicy mają dość! Wzięli sprawę w swoje ręce, bo jak widać nie ma na kogo liczyć. To nie jest tak jak niektórzy myślą – że szpital działał, działa i działać będzie! Długi są już kolosalne, nie da się nic nie robić..widmo likwidacji tuż, tuż..
    Miejmy nadzieję, że w końcu stanie ktoś na wysokości zadania i podejmie decyzje, które powinny podjęte być dawno! Chyba, że wolicie, by następny Dyrektor złożył rezygnacje!
    8 grudnia to naprawdę ważny dzień dla mieszkańców powiatu !!! RADNI POWIATU TRZEBNICKIEGO – KONIEC NIERÓBSTWA, CZAS HONORU NASTAŁ, a jak nie potraficie podjąć ważnej decyzji ustąpcie miejsca komuś kto ma ikrę i wolę działania!

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here