Komitet protestacyjny zaostrzy protest – co dalej w sprawie szpitala?

1063
www.facebook.com/szpital.trzebnica

Pracownicy szpitala zapowiadają zaostrzenie protestu, zaznaczają jednak, że nie odbije się on na pacjentach. Poniżej oświadczenie wydane przez Komitet Protestacyjny:

„Żadne skuteczne decyzje dotyczące ratowania szpitala im. Świętej Jadwigi Śląskiej nie zapadły – nie mówiąc o otrzymaniu tego wsparcia – to pozostaje w sferze marzeń. Składane deklaracje, oświadczenia czy podejmowane uchwały to tylko mydlenie ludziom oczu – szukanie fałszywego uzasadnienia dla bezradności radnych powiatu trzebnickiego i polityków na nich wpływających. Mając na uwadze dobro pacjentów, pracowników i ich rodzin, ze względu na paraliż decyzyjny we władzach powiatu trzebnickiego apelujemy aby wrogie sobie osoby i ugrupowania polityczne „ zakopały dla ratowania szpitala topór wojenny” i przystąpiły do rozmów ostatniej szansy wg następujących zasad :

1.W trybie pilnym powołany będzie zespół negocjacyjny w składzie:
a) dwie osoby z Komitetu Protestacyjnego,
b) dwie osoby reprezentujące kierownictwo szpitala,
c) skarbnik powiatu,
d) jeden radny – członek Zarządu Powiatu,
d) jeden radny z koalicji rządzącej w powiecie,
e) dwóch radnych z koalicji będącej w opozycji
(słowo radny oznacza Panią lub Pana radnego).
2.Pracami zespołu kieruje Komitet Protestacyjny i spotkania odbywają się na terenie szpitala.
3.Decyzje zespołu zapadają pod warunkiem jednomyślności wszystkich członków zespołu.
4.Podpisane przez radnych decyzje będą decyzjami koalicji w ramach których wchodzą.
5.Rozmowy dotyczą wyłącznie sposobu ratowania szpitala przed bankructwem, czyli spraw finansowych wymienionych w dwóch pierwszych postulatach Komitetu Protestacyjnego.
6.Wszyscy uczestnicy rozmów zobowiązują się do niewykorzystywania tematu szpitala i prowadzonych negocjacji do uprawiania polityki. Komitet Protestacyjny zastrzega sobie prawo do zerwania rozmów gdyby takie zdarzenia miały miejsce i gdy uzna, że rozmowy są grą pozorów i nie wnoszą nic dla rozwiązania problemu.
7.Pisemne deklaracje ze wskazaniem osób skierowanych do negocjacji zgodnie z pkt. 1. prosimy składać do naszego Komitetu (telefon: 604467073) z podaniem ich danych kontaktowych – dzisiaj 11.12.2015 r. do godziny 15.00.

Komitet Protestacyjny”

6 KOMENTARZY

  1. Koalicja Skuteczni dla Rozwoju burmistrza Marka Długozimy wraz z klubem Prawa i Sprawiedliwości chce przekazać 2 miliony złotych na szpital, żeby pracownicy otrzymali wynagrodzenia i szpital mógł świadczyć opiekę medyczną. Co na to radni PO i PSL? Nadal będą walczyli po trupach do celu, żeby Łapiński miał pracę, ? ” http://wdolnymslasku.pl/wydarzenia/3419-grzegorz-wysocki-osiem-lat-rzadzila-platforma-obywatelska-z-owczesnym-starosta-robertem-adachem-na-czele-doprowadzajac-powiat-trzebnicki-do-ruiny
    „Pierwszą decyzją opozycyjnych radnych było podniesienie Markowi Łapińskiemu pensji do ok. 10 tys. zł, podczas gdy starosta Wysocki zarabia 4 tys. zł. Jest to niezbity argument na to, że Łapińskiemu nie chodzi o dobro mieszkańców powiatu trzebnickiego, tylko o dobro własnej kieszeni. „

    • przepraszam ale nie mogę nie skomentować 🙂 – w/w Radni – wysupłają te drobne 2 miliony z własnych prywatnych kieszeni ? – jeżeli tak to nic do tego nikomu . Jeżeli jednak te pieniądze zamierzają wydać z kieszeni Obywateli to już zupełnie inna sprawa . Bardzo żenujące w mojej opinii są takie wpisy , co to w ogóle ma być – jakaś licytacja kto da więcej ? . Tu musi być konkretna apolityczna decyzja także za zgodą Obywateli ( a nawet przede wszystkim ) o sfinansowaniu tych długów szpitala . Mam tylko duża obawę – że dużym wysiłkiem i kosztem innych potrzeb zostaną te długi uregulowane a za parę miesięcy będziemy mieli znowu długi … plan naprawy musi być + konkretne wskazane osoby za jego realizacje i gwarancję , że długi znowu nie powstaną

  2. Tylko 30 milionów i taka afera? Szpital w Grudziądzu ma prawie 550 milionów i nie robimy afery z tego powodu. Wypłaty są reszta jakoś się kula.

  3. Gdyby Wysocki nie oddał Długozimie działki wartej ok 5 mln zł za darmo było by dać Szpitalowi . A tak wymuście ludzie na Długozimie zmianę decyzji i oddanie działki Starostwu. Będzie szybsza pomoc i wreszcie realna a nie bajdurzenie .

  4. a to już działka warta 5 milionów? na początek był 1 mln, w zeszłym tygodniu 4 mln, i co tydzień zwiększa wartość o bańkę?

  5. LUDZIE! nie pałujcie się! Do naprawy sytuacji potrzebny jest fachowiec a nie pseudo=politycy oni już naprawiali i jest tak jak jest!

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here