Policja i prokuratura w Strzelinie zbadają, kto wybił okno trzebnickiemu staroście

682

Już ponad miesiąc minął od incydentu, podczas którego nieznani, jak dotąd sprawcy, wybili okno w domu starosty trzebnickiego, Waldemara Wysockiego. Okoliczności zdarzenia, które miały miejsce w nocy z soboty na niedzielę (z 17 na 18 października) nadal nie są jasne.

Jak poinformował nas Piotr Dwojak, p.o. oficera prasowego KPP w Trzebnicy, sprawą nie zajmują się już trzebniccy funkcjonariusze.

Ponieważ chodzi o urzędnika, aby uniknąć jakichkolwiek zarzutów o stronniczość lub możliwości wpływu w jakikolwiek sposób na śledczych, trzebnicka prokuratura przekazała sprawę do prokuratury okręgowej. Ta z kolei zleciła zajęcie się nią prokuraturze i policji w Strzelinie – powiedział Piotr Dwojak.

Sprawą zajmujemy się od niedawana. W chwili obecnej mogę powiedzieć, że zostało wszczęte postępowanie w kierunku artykułu 288 kk, który mówi o uszkodzeniu mienia – potwierdza Ireneusz Szałajko, asystent ds. prasowo-informacyjnych KPP w Strzelinie i dodaje, że miesiąc trwały procedury związane z wyłączeniem policji i prokuratury trzebnickiej. Najszybciej za miesiąc, po Bożym Narodzeniu, będzie można spodziewać się pierwszych efektów działań strzelińskiej policji.

1 KOMENTARZ

  1. Nie popieram takiego zachowania, ale czy wymiana jednej szyby, to nie wykroczenie? Koszt postępowania prowadzonego przez policję ze Strzelina będzie znacznie wyższy niż straty zaistniałe. Jak mi spadł sopel z dachu na szybę przednią, to nawet nikt poważnie się tym nie zajął, ale że jakiemuś tam staroście ktoś rzucił w szybę, to wielkie halo. Wiem, że gość wszystko wyolbrzymia i pewnie by chciał z tego zrobić aferę międzynarodową, ale jak to się ma do zasady równości wobec prawa? Ja za szybę z naprawą zapłaciłem 450 zł, a tu kilka razy muszą przyjechać ze Strzelina i pewnie więcej wydadzą niż to jest warte. PrawoiNiesprawiedliwość.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here