Starosta kontra przewodnicząca. Policja prowadzi dochodzenie.

50

Sławna już sprawa pt. „Gdzie są klucze?”, którą szeroko opisywaliśmy na naszych łamach znalazła swój finał na policji. Przypomnijmy, że podczas wakacji sfilmowaliśmy zajście w starostwie, w którym przewodnicząca rady powiatu, nie mogła się dostać do biura rady, bo w starostwie gdzieś „zniknęły” klucze. Przewodnicząca wezwała na miejsce policję i jednocześnie zawiadomiła o całej sprawie organa ścigania. Starosta natomiast powiadomił policję o nieuzasadnionej interwencji policjantów.

Okazuje się, że sprawą przekroczenia uprawień przez starostę i tym samym utrudnianiu wykonywania obowiązków służbowych przez przewodniczącą zajmuje się na zlecenie prokuratury policja wołowska. Odbyły się już przesłuchania świadków. Policja zwróciła się też do naszej redakcji o przekazanie materiału filmowego. Jak powiedział nam prowadzący nadzór nad postępowaniem prokurator Ryszard Osowski, w tej chwili jeszcze nie można okreslić, czy komuś zostaną postawione zarzuty czy też sprawa zostanie umorzona.

Odrębne dochodzenie prowadzi trzebnicka policja, która również zwróciła się do nas o przekazanie materiału filmowego dotyczącego sprawy „kluczy”. Jednak trzebniccy funkcjonariusze prowadzą postępowanie sprawdzające, czy wezwanie funkcjonariuszy do starostwa było zasadne.

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here