Źle zaparkowane auta przeszkadzają mieszkańcom

485
Kierowca tego opla beztrosko i bezmyślnie zaparkował w bramie wjazdowej. A gdyby tamtędy musiała przejechac straż pożarna czy pogotowie?

„Chciałbym poruszyć temat notorycznego parkowania w nieodpowiednich miejscach samochodów w obrębie bloku koło ronda w Obornikach Śląskich. Ludzie parkują zupełnie bezmyślnie, ostatnio kierowca, który udał się do Saloniku 4 Muz, zaparkował tak, że nie można było otworzyć drzwi od kubła. 

O kierowcach w Obornikach, którzy beztrosko parkują sobie gdzie im wygodnie, pisaliśmy już kilkakrotnie.

Jak się jednak okazuje problem wciąż dotyczy kilku obornickich ulic.

Policja musi zareagować na każde zgłoszenie o nieprawidłowym parkowaniu, ustala właściciela i karze, oprócz tego policjanci reagują, jeśli sami ujawnią taką sytuację – mówi Piotr Dwojak z Policji,

– jeśli widzimy, że ktoś źle zaparkował, dzwońmy na 997
i zgłaszajmy policji interwencję.

Mieszkańcy twierdzą, że policja nie reaguje… Czy to prawda? Czy jest sposób na ukaranie kierowców, którzy nie przejmują się znakami drogowymi?

Cały materiał dostępny w 47 numerze NOWej gazety trzebnickiej lub e-wydaniu, które kupisz tutaj.

 

1 KOMENTARZ

  1. non stop parkują w miejscach gdzie jest zakaz i co? i nic? nikt z tym nic nie robi!!! widzę czasami jak policja przejeżdża obok źle zaparkowanych aut i zero reakcji! a wystarczyło by czasami przejechać i wlepić kilka mandatów może się nauczą!!!

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here