Awanse dla trzebnickich policjantów

1476

W poniedziałek, 9 listopada odbyły się uroczystości związane z obchodami 97 rocznicy Odzyskania Niepodległości oraz 16 rocznicy Dnia Służby Cywilnej, zorganizowane przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu. Podczas uroczystości Komendant Powiatowy Policji w Trzebnicy otrzymał przedterminowy awans na stopień Inspektora Policji.

Podczas uroczystości głos zabrali m.in. przedstawiciele wrocławskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej oraz Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu, którzy w swoich wystąpieniach nawiązali do wydarzeń upamiętniających policjantów pomordowanych w Miednoje i innych miejscach kaźni oraz wydarzeń historycznych związanych z Narodowym Świętem Niepodległości – mówi Piotr Dwojak, p.o.oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy.

Jak dodaje, w obecności Sztandaru Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i przy akompaniamencie orkiestry dolnośląskiej Policji, uhonorowano funkcjonariuszy i pracowników policji garnizonu dolnośląskiego oraz osoby, zasłużone w działaniach na rzecz bezpieczeństwa i policji.

Komendant Powiatowy Policji w Trzebnicy, Dionizy Dyjak, za zasługi oddane na rzecz Policji, otrzymał przedterminowy awans na stopień inspektora policji. Funkcjonariuszom z KPP w Trzebnicy asp.sztab. Tomaszowi Kuczmie i asp.sztab. Andrzejowi Garncarkowi wręczono Srebrne Medale za Długoletnią Służbę. Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nagrodził także Kaję Michalak i Magdalenę Rybę nagrodami z okazji Dnia Służby Cywilnej. Emerytowany komendant Powiatowy Policji w Trzebnicy – Edward Gnyszka – został odznaczony Złotym Medalem za Zasługi dla Policji. Wszystkim awansowanym i nagrodzonym policjantki i policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy składają serdeczne gratulacje – dodaje Dwojak.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here