Zahaczył o tira, odbił się i dachował

496

Po godzinie 12, jadący w kierunku Wrocławia kierowca samochodu daewoo lanos rozpoczął manewr wyprzedzania ciężarówki. W pewnym momencie zorientował się, że to mu się nie uda, bo skończył się pas, po którym jechał. Zaczął więc gwałtownie hamować, próbując zjechać na prawo, za tira i zahaczył o tylną część naczepy ciężarówki.

Uderzenie spowodowało, że lanos odbił się od tira, przerzuciło go na prawa stronę jezdni i wylądował na dachu.

Kierujący lanosem miał dużo szczęścia – pierwszej pomocy udzielili mu ratownicy z karetki, która akurat przejeżdżała tą drogą.

W pierwszej chwili podejrzewano, że kierowca ma zawał, bo skarżył się na ucisk w klatce piersiowej, został więc przewieziony do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Trzebnicy. Okazało się jednak, że zarówno kierowca, jak i jego małżonka – mieszkańcy województwa opolskiego, nie odnieśli poważniejszych obrażeń.

Wypadek spowodował poważne utrudnienia na drodze – w miejscu zdarzenia ruch został wstrzymany, co spowodowało, że „piątka” niemal natychmiast się zakorkowała, a korek ciągnął się przez kilka kilometrów. Kierowcy próbowali objeżdżać DK nr 5, więc również w Trzebnicy było ciasno.

Ograniczenia w ruchu zakończyły się dopiero, kiedy policja zakończyła swoje czynności.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here