Ślubowanie pierwszaków w Skokowej

81
SP w Skokowej przyjęła pod swoje skrzydła 23 uczniów.

Uroczystość rozpoczęła się krótkim przedstawieniem pierwszaków. Świeżo upieczeni uczniowie przedstawili chwytliwe rymowanki, po czym każdy z nich w zabawny i treściwy sposób przedstawił się zgromadzonym oraz dyrektorowi placówki. Warto nadmienić, że bardzo licznie zgromadzili się rodzice i najbliżsi pierwszoklasistów, którzy podziwiali występy swoich pociech.

Po części artystycznej nastąpiła część oficjalna, czyli pasowanie. Dyrektor Andrzej Grzegorzewicz na wstępie podziękował gościom, za tak liczne przybycie na uroczystość, oraz dzieciom za ciekawe przedstawienie. Po osobistym ślubowaniu każdego ucznia z osobna, złożyli oni uroczystą przysięgę, że dołożą wszelkich starań by godnie reprezentować swoją szkołę.

Ślubowanie pierwszaków w Skokowej

Na uroczystości nie zabrakło też Burmistrza Miasta i Gminy Prusice, Igora Bandrowicza. Burmistrz pogratulował najmłodszym ich edukacyjnej inauguracji oraz życzył, by godnie reprezentowali swoją nową szkołę, jak i miejscowość, z której pochodzą, oraz samą Gminę Prusice. Po treściwym przemówieniu, burmistrz wręczył pierwszakom upominki, w postaci słodyczy.

Z okazji pasowania pierwszaki otrzymały też słowniki dla dzieci i stosowne dyplomy. Całość uroczystości zakończyła się poczęstunkiem dla rodziców, uczniów oraz pozostałych gości. Tego roku Szkoła Podstawowa w Skokowej przyjęła pod swoje skrzydła jedną klasę pierwszą, w której znajduje się 23 uczniów.

KM

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here