Przeszłość w kuli zamknięta

429
1. Zgromadzeni oczekują na przygotowanie kapsuł, które wraz z przeszłością zostały zamknięte w kuli

W sierpniu 2015 roku podczas remontu dachu kościoła pod wezwaniem Św. Ap. Piotra i Pawła, Pawłów Trzebnicki przeżywał emocje, jakie towarzyszą otwieraniu kuli z kościoła, a 4 listopada tegoż roku, zamknięto ją na kolejne dziesiątki, a może nawet setki lat.

Owa kula, to swoisty wehikuł czasu, w którym z namaszczeniem umieszczono trzy miedziane kapsuły z zawartością opowiadającą potomnym o historii regionu i ludziach żyjących na tej ziemi.

Były gadżety w postaci dawnych
(najstarsze z 18 wieku) i współczesnych monet,

W sierpniu 2015 roku po ściągnięciu kuli z dachu kościoła św. Ap. Piotra i Pawła w Pawłowie Trzebnickim wyciągnięto kapsuły z pamiątkami z dawnych lat.
W sierpniu 2015 roku po ściągnięciu kuli z dachu kościoła św. Ap. Piotra i Pawła w Pawłowie Trzebnickim wyciągnięto kapsuły z pamiątkami z dawnych lat.

Kapsułę zamknięto w obecności ks. Proboszcza Zdzisława Tokarskiego, a także konserwatora zabytków Beaty Basy, inspektora nadzoru Jerzego Lorenca, Doradcy Burmistrza Miasta i Gminy Prusice Wiktora Lubienieckiego, Przewodniczącego Rady Miasta i Gminy Prusice Zbigniewa Ziomka, sołtys Pawłowa Eweliny Fajer, przedstawiciela Rady Parafialnej, a także pracowników Urzędu Miasta i Gminy Prusice oraz Wykonawców.

 

Przeszłość w kuli została zamknięta.
Przeszłość w kuli została zamknięta.

Środki przekazane w 2015 roku na remont dachu Kościoła p.w. Św. Ap. Piotra i Pawła w Pawłowie Trzebnickim to: w drodze konkursu na dotacje konserwatorskie z Urzędu Miasta i Gminy w Prusicach – 73 961,90 zł,  a także dotacja w wysokości 33 tys. zł na prace konserwatorskie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w ramach zadania Remont dachów oraz fumigacja kościoła p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła w Pawłowie Trzebnickim.

Renata Skiba

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here