Projekt „Bezpieczny Dolny Śląsk” – FOTOGALERIA

Antyterroryści i służby ratownicze w akcji.

558

W dniach 25-27 listopada na terenie Wrocławia w ramach projektu „Bezpieczny Dolny Śląsk” odbyły się ćwiczenia współdziałania jednostek antyterrorystycznych oraz ratowniczych w przypadku likwidacji zagrożeń terrorystycznych. W ramach scenariusza terroryści zajęli Katedrę św. Jana Chrzciciela, opanowali autobus MPK, a także pociąg na Dworcu Głównym, budynki Urzędu Miasta oraz Gimnazjum nr 14 przy ul. Kołłątaja. Uczestnicy ćwiczeń, nie znając szczegółów scenariusza, mieli za zadanie ocenić sytuację i po szybkim wypracowaniu decyzji podjąć natychmiastowe działania szturmowe w celu zneutralizowania zagrożeń, ujęcia terrorystów, uwolnienia zakładników oraz udzielenia pomocy medycznej poszkodowanym.
Ćwiczenia miały charakter międzynarodowy. W działaniach oprócz antyterrorystów z Wrocławia, Katowic, Szczecina i Gdańska uczestniczyły jednostki z Czech i Słowacji. W szkoleniu udział wzięli także komandosi z Lublińca oraz trzy zespoły ratownicze w sile blisko stu ludzi.
Tego typu przedsięwzięcia to doskonała sposobność do wymiany doświadczeń i dopracowania procedur tak ważnych dla naszego bezpieczeństwa.

Zdjęcia i tekst: TRAVART Paweł Kucharski

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here